owczarek staroangielski

Owczarek Staroangielski hodowla, szczeniak, cena, sprzedam, opis


Owczarek staroangielski jest bardzo znanym psem zaganiającym. Charakteryzuje się ogromną siłą oraz inteligencją. Jest bardzo wesoły, radosny i uwielbia biegać na otwartych terenach. Jest niezwykle samodzielny. Nie potrzebuje podsuwania miski pod pysk, bowiem sam potrafi o siebie zadbać i znaleźć dla siebie pożywienie. Istotny jest jego wygląd.

owczarek staroangielski hodowla
Owczarek staroangielski hodowla – zdjęcie ze strony Psy-pies.com

Jako owczarek charakteryzuje się długą i bardzo gęstą sierścią, która powinna być codziennie czesana. Niestety, ale jest to proces czasochłonny, więc nie każdy właściciel będzie miał czas na takie praktyki. Psa nie wolno kąpać w typowy sposób, bowiem jego sierść schnie przez kilka godzin a jak wiadomo, pies powinien znajdować się w suchym pomieszczeniu, by móc wyschnąć. Owczarek staroangielski jest ponadto bardzo życzliwy i pamięta o ludziach, którzy go skrzywdzili. Nienawidzi przebywania w ciasnych mieszkaniach, ani mieszkania w budzie. Nie jest typem kanapowca i o tym należy pamiętać. Rośnie do 35 kilogramów i może przeżyć do 12 – 14 lat. Doskonały jako pies obronny i pasterski.

owczarek staroangielski szczeniak
Owczarek staroangielski szczeniak – zdjęcie ze strony Psy-pies.com

Powyższy artykuł powinien zapoznać Ciebie z tematem: owczarek staroangielski cena, owczarek staroangielski sprzedam, owczarek staroangielski hodowla, owczarek staroangielski szczeniak. Zapraszam do komentowania newsa oraz polecenia znajomym.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *