owczarek niemiecki krótkowłosy

Owczarek niemiecki długowłosy, krótkowłosy, szczeniak, waga


Owczarek niemiecki długowłosy pochodzi z Niemiec, jest psem pasterskim, zaganiającym, kocha ruch. To pies do domu z ogrodem, na wieś lub do zagrody. Nie może być biały lub łaciaty. Jego sierść składa się z dwóch warstw: włosa okrywowego oraz podszerstka. Ten pierwszy jest długi, drugi ściśle przylega. Ogon psa jest puszysty. Częsta jest mieszanka płowego i czarnego koloru. Bardzo często spotykany w naszym kraju. Czy ktoś z nas nie zna owczarka długowłosego? No właśnie…

owczarek niemiecki długowłosy
Owczarek niemiecki długowłosy – zdjęcie znalezione na stronie Psy-pies.com

Owczarek niemiecki długowłosy

Owczarek długowłosy szybko rośnie, a mały psiak uczy się dyscypliny błyskawicznie.Owczarek niemiecki krótkowłosy

Owczarek krótkowłosy to typowa odmiana. Jest to odmiana najbardziej typowa, znana od końca XIX wieku. W Polsce króluje w miastach i na wsi.

owczarek niemiecki krótkowłosy szczeniak
Owczarek niemiecki krótkowłosy szczeniak – zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Owczarek niemiecki krótkowłosy szczeniak

Owczarek krótkowłosy jako mały pies jest niezgrabny, ma grube łapy i przypomina niedźwiadka. Później bardzo szybko smukleje.

Owczarek niemiecki długość życia

Ten pies żyje 9-13 lat, nie jest to bardzo długo, ale warto mieć tego energicznego psa, który będzie kompanem gry w piłkę, joggingu oraz długich spacerów.Owczarek niemiecki umaszczenie

Owczarek niemiecki jest płowy z domieszką czarnego. To pies piękny i wyjątkowo zgrabny, silny i przyjacielski. Jego lojalność w stosunku do właściciela są ogromne.

owczarek niemiecki umaszczenie
Owczarek niemiecki umaszczenie – zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Owczarek niemiecki waga

Owczarek niemiecki waży około 30-40 kilogramów. Suki ważą około 30 kilogramów, samce ważą więcej. W diecie tego psa musi być spora porcja mięsa surowego lub gotowanego, sucha karma, woda, można podawać warzywa lub mięso z warzywami.

Owczarek niemiecki opis

Są trzy wzorce rasy tego psa: długa, krótka, szorstka. Każdy owczarek ma sterczące uszy, długi ogon oraz masywną sylwetkę. Każdy lubi ruch i dobrze czuje się podczas pracy, zaganiania stada lub pomagania człowiekowi. Uzębienie tego psa to 42 mocne zęby, o których zdrowie koniecznie należy dbać. Głowa psa musi być proporcjonalna w stosunku do sylwetki tego pieska.

owczarek niemiecki opis
Owczarek niemiecki opis – zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Powyższy artykuł powinien zapoznać Ciebie z tematem: owczarek niemiecki długowłosy, owczarek niemiecki długowłosy szczeniak, owczarek niemiecki krótkowłosy, owczarek niemiecki krótkowłosy szczeniak, owczarek niemiecki długość życia, owczarek niemiecki umaszczenie, owczarek niemiecki waga, owczarek niemiecki opis. Zapraszam do komentowania newsa oraz polecenia znajomym.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *