owczarek kataloński

Owczarek Kataloński hodowla, szczeniaki, sprzedam, cena, opis rasy


Owczarek kataloński bardzo przypomina mieszańca, bowiem ma niezwykle ciekawe umaszczenie, prawie jasne. Charakteryzuje się on pracowitością i jest typowym psem pasterskim. Do niedawna służył także jako pies obronny, ale zważywszy na swój niewinny wygląd (bardzo mylny) zaczął przybierać bardziej rolę psa kanapowego. Jest śmiały i lubi kontakt z ludźmi. Doskonały do tresowania, bo szybko uczy się nowych komend, a potem chętnie ćwiczy.

owczarek kataloński opis rasy
Owczarek kataloński opis rasy – zdjęcie ze strony Psy-pies.com

Jeśli oglądaliście kiedykolwiek filmy, gdzie psy bardzo lubią grać w piłkę, to możliwe, iż bohaterem tych przygód był owczarek kataloński, który uwielbia sport. Nie ma co się temu dziwić, wszak w katalonii stacjonuje jeden z najlepszych klubów piłkarskich świata, FC Barcelona. Owczarek ponadto jest bardzo miły w stosunku do dzieci i ma podejście rodzinne. Lubi dobrze zjeść, zatem właściciel musi mu zapewniać przynajmniej kilogram jedzenia dziennie. Pije także dużo wody, ponieważ uwielbia sporo biegać. Żyje średnio od 10 do 15 lat, a jeśli posiada dobre warunki to dożywa nawet 20 lat.

owczarek kataloński hodowla
Owczarek kataloński hodowla – zdjęcie ze strony Psy.pl

Powyższy artykuł powinien zapoznać Ciebie z tematem: owczarek kataloński hodowla, owczarek kataloński szczeniaki, owczarek kataloński sprzedam, owczarek kataloński cena, owczarek kataloński opis rasy. Zapraszam do komentowania newsa oraz polecenia znajomym.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *