norfolk terrier

Norfolk Terrier charakter, cena, poradnik, ciekawostki, hodowla


Mały, uparty oraz energiczny pies. Uwielbia polować na wszystko co się rusza, dlatego doskonale tępi szkodniki w postaci mysz oraz szczurów. Jest przyjacielsko nastawiony do życia, jednak strasznie oporny w tresurze. Psa można nauczyć dosłownie wszystkiego, ale pod warunkiem, że nie pozwala mu się na zbyt wiele. Nie jest ograniczony – potrafi samemu sobie radzić ze zwierzętami dużo większymi od siebie.

norfolk terrier charakter
Norfolk terrier charakter – zdjęcie ze strony Wikipedia.org

Znakomicie znosi wszelakie warunki pogodowe, bowiem jego sierść jest gruba, puszysta oraz niezwykle gęsta. Ma bardzo ciekawe podejście do świata, bo wszystko go ciekawi. Dba o swoje ciało bardzo mocno, dlatego kilka godzin dziennie zajmuje mu toaleta. Posiada charakterystyczne, oklapłe uszy, dzięki czemu wydaje się bardzo przyjacielski. W rzeczywistości potrafi pokazać pazur i głośno zaszczekać. Ma tendencję do tycia, dlatego należy dbać o jego menu, aby piesek nie jadł zbyt wiele, lub biegał bardzo dużo. Żyje do 14 lat.

norfolk terrier hodowla
Norfolk terrier hodowla – zdjęcie ze strony Wikipedia.org

Powyższy artykuł powinien zapoznać Ciebie z tematem: norfolk terrier cena, norfolk terrier charakter, norfolk terrier hodowla. Zapraszam do komentowania newsa oraz polecenia znajomym.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *