papużki nierozłączki

Niewielkie, kolorowe papużki


O tych papugach słyszał chyba każdy. Papużki nierozłączki to niewielkie, wielobarwne ptaszki. Jeśli chodzi o nazwę to jest ona bardzo prosta do wytłumaczenia. Samce i samice tych ptaków tworzą bowiem trwałe związki monogamiczne. Samiec i samica, kiedy zbliżą się do siebie to zawsze przebywają razem. Nierozłączki są zwierzętami domowymi. Istnieje ich naprawdę wiele odmian barwnych. Papugi te występują w środowisku naturalnym na terenie południowej oraz wschodniej Afryki.

papużki nierozłączki rozmnażanie
Papużki nierozłączki rozmnażanie – zdjęcie ze strony Zwierzosfera.pl

Tylko jeden gatunek pochodzi z Madagaskaru. Nierozłączki są naprawdę niewielkie. Osiągają od 13 do 17 centymetrów długości. Jeśli chodzi o masę ich ciała to nie przekracza ona 60 gramów. Mają one krępą budowę, a także krótki ogon. Mają także krótkie skrzydełka, a także stosunkowo dużą głowę. Mają także dziub zgięty w kształcie haczyka. Jeśli chodzi o ubarwienie to papużki żyjące w naturalnych warunkach zazwyczaj mają kolor zielony. Niektóre papugi mają białą obwódkę wokół oczu. W hodowli uzyskano natomiast odmiany o niespotykanym w naturze ubarwieniu.

Papużki nierozłączki cena

Papużki nierozłączki żyją 10-15 lat. Ich cena nie jest wysoka, za 500 złotych można kupić dwie papużki. Są kolorowe, aktywne oraz bardzo przyjazne. To bardzo popularne papużki, które hodowcy uwielbiają.

Papużki nierozłączki hodowla

Hodowla papużek nierozłączek to przyjemność. To papużki o wyjątkowej urodzie, wspaniałe i piękne. Są oferowane w parach, chętnie kupowane oraz niezwykle rozpieszczane.

Papużki nierozłączki sprzedam

Papużki nierozłączki są często sprzedawane przez sklepy zoologiczne oraz w internecie są także oferty ich sprzedaży. Ceny są niewysokie, a uroda tych papużek podbija serca wielu osób.

papużki nierozłączki hodowla
Papużki nierozłączki hodowla – zdjęcie ze strony Tapeciarnia.pl

Papużki nierozłączki rozmnażanie

Papużki nierozłączki są towarzyskie, lubią żyć w stadach. Bez problemów mnożą się w niewoli oraz na wolności. Ich życie jest pełne radości i treli. Na pewno wniosą do domu mnóstwo życia.

Papużki nierozłączki co jedzą

To, co inne gatunki papug – jedzenie dla papug, ziarna dyni, słonecznika, twarożek, warzywa i owoce. Sól, cukier i czekolada to produkty absolutnie zakazane dla takich ptaków.

Papuga nierozłączka ile żyje

Papużki nierozłączki żyją ok. 10-15 lat, nie są bardzo długowieczne, ale dobrze czują się w niewoli i rozmnażają się bez najmniejszych problemów. Papużki nierozłączki to piękne oraz bardzo efektowne ptaki.

Papużki nierozłączki samiec czy samica

Samiec i samica papużki nierozłączki jest piękny. To ptak na długie lata, którego na pewno warto mieć w swoim posiadaniu. Taka papuga to wielki skarb, dlatego coraz więcej osób chętnie kupuje zwierzątko tego rodzaju.

Powyższy artykuł powinien zapoznać Ciebie z tematem: papużki nierozłączki cena, papużki nierozłączki hodowla, papużki nierozłączki sprzedam, papużki nierozłączki rozmnażanie, sprzedam papużki nierozłączki, papużki nierozłączki co jedzą, papuga nierozłączka ile żyje, papużki nierozłączki samiec czy samica. Zapraszam do komentowania newsa oraz polecenia znajomym.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *