nagi pies peruwiański

Nagi Pies Peruwiański opis rasy, sprzedam, cena, porady, hodowla


Nagi pies peruwiański jest bardzo rzadko spotykany w Polsce, a to ze względu na swój wygląd. Nie posiada praktycznie sierści, dlatego nie będzie odporny na wszelakie warunki pogodowe. Jest inteligentny oraz bystry. Świetnie nadaje się do tępienia gryzoni, ale pod żadnym warunkiem nie powinno się go brać na polowania, bowiem poprzez brak owłosienia stanie się łatwym celem do zagryzienia. Jest wesoły oraz energiczny.

nagi pies peruwiański hodowla
Nagi pies peruwiański hodowla – zdjęcie ze strony Polakowo.de

Potrzebuje jednak sporo pielęgnacji, dlatego koszt jego utrzymania może wynieść nawet 200 złotych miesięcznie. Należy psa smarować filtrami oraz kremami w lato, a także ubierać w porze zimowej. Nie jest agresywny wobec ludzi, ale wobec innych zwierząt tak. Uwielbia spędzać czas na słońcu, dlatego należy pamiętać, aby smarować go filtrami oraz kremami. Bywa uparty i stanowczy. Idealnie nadaje się do zabawy z dziećmi. Żyje statystycznie 15 lat. Jego dieta powinna być zbilansowana oraz bogata w tłuszcze (pies ma niski procent tkanki tłuszczowej dzięki czemu ma słabą odporność na choroby).

Powyższy artykuł powinien zapoznać Ciebie z tematem: nagi pies peruwiański sprzedam, nagi pies peruwiański cena, nagi pies peruwiański hodowla. Zapraszam do komentowania newsa oraz polecenia znajomym.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *