mysz badylarka

Mysz badylarka – rodzaje myszy, ile kosztuje mysz?


Mysz badylarka to jeden z gatunków ssaka, pochodzący z rodziny myszowatych. Zamieszkuje środkową, wschodnią, a także południowo-wschodnią Europę. Żyje też w strefie klimatu umiarkowanego Azji. Ssak ten nie jest szczególnie duży, a jego długość mieści się w granicach od 5 do 7,5 cm. Z kolei jego ogon jest jednakowej długości co ciało. Badylarka może ważyć od 4 do 10 g. Cechą charakterystyczną dla jej wyglądu jest chociażby ubarwienie. Jej grzbiet przybiera kolor żółtawy, wręcz rdzawobrunatny.

Brzuch zaś ma nieco jaśniejszy, a jej uszy są małe i zaokrąglone. Badylarka zamieszkuje przede wszystkim wilgotne łąki o wysokiej temperaturze, a także dość gęsto porośnięte brzegi rzek i jeziora. Można ją spotkać w zaroślach i uprawach zbożowych. Badylarka buduje sobie kuliste gniazda na łodygach. Robi to na wysokości od 20 do 100 cm nad powierzchnią ziemi. Swoją aktywność okazuje zarówno w dzień jak i w nocy. Pożywienie badylarki to nasiona traw i ziół, pąki oraz pędy roślin, a także jagody, owady i ziarna. Okres godowy badylarki mieści się w granicach od kwietnia do września.Rodzaje myszy

Warto wiedzieć więcej o rodzajach myszy. Rodzaje myszy są znane człowiekowi. Popularne są mysz domowa, kolczasta, leśna, małooka, polna, zaroślowa, badylarka. Część żyje na wolności, część jest hodowana przez człowieka w warunkach domowych.

Ile kosztuje mysz

Myszy nie są drogie – czasami można kupić mysz za 10, 20 lub 60 złotych. Gryzoni tego gatunku jest sporo, a ludzie lubią mieć je w domu jako ulubione gryzonie. Nie są kłopotliwe.

rodzaje myszy
Rodzaje myszy – zdjęcie ze strony Plamkamazurka.blox.pl

Powyższy artykuł powinien zapoznać Ciebie z tematem: rodzaje myszy, ile kosztuje mysz, myszy domowe, mysz cena, mysz badylarka. Zapraszam do komentowania newsa oraz polecenia znajomym.

Jeden komentarz do “Mysz badylarka – rodzaje myszy, ile kosztuje mysz?

  1. Mysz badylarka jest malutka – jej ciało ma długość maksymalnie 7,5 cm. Zwierzątko jest w płowym kolorze, co jest cechą jej urody. Buduje gniazda na łodygach. Wykazuje aktywność w dzień i w nocy. Dojrzewa płciowo w piątym tygodniu życia. Przez pierwsze dwa tygodnie egzystencji jest w pełni zależna od matki.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *