karma dla psa w puszce

Karma w puszce dla psa – czy “mokra” karma jest dobra?


Wiele osób, zamiast karmy suchej woli stosować karmę zamkniętą w szczelnych puszkach. W takim rozwiązaniu żywieniowym pies jest chętny do jedzenia takich produktów, ponieważ wydzielają one bardzo intensywny zapach, co bardzo często może przywoływać wrażenie gotowanego posiłku. Niestety w wielu przypadkach, tego typu sposób żywienia, wcale nie wpływa pozytywnie na samego zwierzaka, ponieważ tego typu produkty, mają sporo minusów, które świadczą o tym, że powinniśmy unikać takiego jedzenia, dla naszego zwierzaka. Przede wszystkim tego typu posiłki nigdy nie zawierają czystego mięsa, zazwyczaj są tam różne inne mieszkanki.

karma w puszce dla psa
Karma w puszce dla psa – zdjęcie ze strony Pixabay.com

Karma mokra dla psa

W takich posiłkach głównymi dodatkami są warzywa, kasza oraz inne standardowe wypełniacze. Samo mięso też nie jest najlepszej jakości, ponieważ zawiera dużo złych tłuszczów oraz najczęściej są to zwyczajnie różne odpady, co wpływa bardzo niekorzystnie na procesy trawienne u psa, po spożyciu przez niego takiego posiłku. Należy pamiętać, że sama porcja w prawie 80% składa się z wody, przez co brakuje wiele właściwych składników odżywczych, które całkowicie eliminują taki produkt z kategorii zdrowego jedzenia dla zwierzaka.Karma dla psa w puszce

Pokarm znajdujący się w takich puszkach bardzo łatwo ulega zepsuciu, co jest szczególnie widoczne w lecie, dlatego nie powinien on na długo zostawać w misce psa, ponieważ może to doprowadzić do zatrucia zwierzaka. Od mokrego jedzenia pies ma bardzo często problemy z kamieniem nazębnym i chorobami przyzębia, takie produkty, tylko przyspieszają proces odkładania się kamienia nazębnego, dlatego lepiej stosować suche i bezpieczne karmy, dla naszego zwierzaka.

karma mokra dla psa
Karma dla psa mokra – zdjęcie ze strony Pixabay.com

Powyższy artykuł powinien zapoznać Ciebie z tematem: karma dla psa w puszce, karma w puszce dla psa, karma mokra dla psa, karma dla psa mokra. Zapraszam do komentowania newsa oraz polecenia znajomym.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *