mastif tybetański

Mastif Tybetański hodowla, cena, waga, szczeniak, oddam, charakter


O Mastifach Tybetańskich jest bardzo głośno, ponieważ pies tej rasy został kiedyś sprzedany Chińskiemu magnatowi przemysłu węglowego za oszałamiającą sumę 1,5 miliona dolarów. Mastif jest doskonałym psem stróżującym oraz obronnym. Jego ogromna masa często dochodząca do 80 kilogramów skutecznie odpycha potencjalnego złodzieja oraz zwierzęta mniejsze od samego Mastifa. W tresurze skomplikowany.

mastif tybetański hodowla
Mastif tybetański hodowla – zdjęcie ze strony Dinoanimals.pl

Należy mieć do niego odpowiednie podejście, bo pies każdego dnia może zacząć się buntować. Jest to rasa królewska, chętna do zabawy oraz kontaktu z dziećmi. Pies ten potrzebuje bardzo dużo ruchu, a samo jego utrzymanie to wydatek rzędu 500 złotych miesięcznie. Jego jadłospis powinien być bogaty w węglowodany oraz białko. Nie znosi surowego mięsa oraz kurczaka. Powinien pić do litry wody dziennie, najlepiej przegotowanej. Rasa podatna na zakażenia dróg oddechowych. Psa należy regularnie szczotkować.

mastif tybetański waga
Mastif tybetański waga – zdjęcie ze strony Wikipedia.org

Powyższy artykuł powinien zapoznać Ciebie z tematem: mastif tybetański cena, mastif tybetański waga, mastif tybetański szczeniak, mastif tybetański oddam, mastif tybetański hodowla, mastif tybetański charakter. Zapraszam do komentowania newsa oraz polecenia znajomym.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *