mastif neapolitański

Mastif Neapolitański hodowla, sprzedam, szczeniaki, oddam, opis rasy


Jedna z tych ras, które trudno jest wychować. Mastif Neapolitański jest psem dużym. Jego waga może sięgać nawet 100 kilogramów, zatem wymaga częstego karmienia. Jest psem spokojnym, ale kiedy zostanie sprowokowany, to zacznie zaciekle walczyć. Doskonale zna swoje miejsce w szeregu i nie wychyla się bez powodu. W tresurze trudny, ponieważ bywa nieposłuszny. Z tego też powodu wielu treserów zrezygnowało z kupowania szczeniaków i odsprzedawania jako psów odchowanych.

mastif neapolitański hodowla
Mastif neapolitański hodowla – zdjęcie ze strony Piesporadnik.pl

Mastif Neapolitański potrafi żyć tylko w dużych posesjach. Nie lubi ciasnych pomieszczeń ani mieszkań. Jest przyjacielski, ale w stosunku do obcych bywa obojętny. Jako pies obronny wywiązuje się ze swoich zadań znakomicie. Znane są przypadki, kiedy te Mastify potrafiły ratować ludzi. We Włoszech swego czasu wykorzystywane w ratownictwie. Potrafią być spokojne, ale częściej niestety agresywne. W Polsce rasa mało popularna.

pies rasy mastif
Pies rasy mastif – zdjęcie ze strony Psy.pl

Powyższy artykuł powinien zapoznać Ciebie z tematem: mastiff neapolitański, mastif neapolitański oddam, mastif neapolitański szczeniaki, mastif neapolitański sprzedam, mastif neapolitański hodowla, mastiff cena, pies rasy mastif. Zapraszam do komentowania newsa oraz polecenia znajomym.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *