maltanczyk

Maltańczyk opis rasy, szczeniak, cena, opinie, porady, waga


Maltańczyk to stara rasa. Charakteryzuje się jasną sierścią oraz znakomitym humorem. Psy są energiczne, żywe i pełne dobrego humoru. Uwielbiają kontakt ze swoim właścicielem, a gdy nie są w centrum uwagi to mogą się zachowywać co najmniej dziwnie. Rasa uwielbiana przez bogate kobiety. Jest psem bardzo spokojnym i nigdy nie szczeka bez powodu. Potrafi mieszkać w małych mieszkaniach i potrzebuje tylko jedną godzinę spaceru dziennie.

maltańczyk waga
Maltańczyk waga – zdjęcie ze strony Pixabay.com

Jest odporny na wiele chorób, jednak koszt jego utrzymania może być bardzo wysoki. Maltańczyk wbrew nazwie pochodzi z wyspy Melita na Adriatyku. Stamtąd trafił prawdopodobnie do Egiptu, potem do Grecji, Rzymu i na dwór francuski, gdzie stał się najpopularniejszym psem dla bogatych dam. Dzisiaj kupowany głównie dla małych dzieci, które na tym psie uczą się odpowiedzialności. Doskonały towarzysz podczas jazdy samochodem. Nie wykazuje agresji w stosunku do innych zwierząt.

maltańczyk opis rasy
Maltańczyk opis rasy – zdjęcie ze strony Pixabay.com

Powyższy artykuł powinien zapoznać Ciebie z tematem: maltańczyk szczeniak, maltańczyk cena, maltańczyk hodowla, maltańczyk opinie, maltańczyk opis rasy, maltańczyk waga. Zapraszam do komentowania newsa oraz polecenia znajomym.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *