lhasa apso

Lhasa Apso usposobienie, hodowla, cena, fryzury, opis, charakter


Tybetański pies z charakterystyczną, długą sierścią. Wielu treserów jest zdania, że trudno tego psa należycie wychować. Chodzi dumny i wyprostowany, z podniesionym ogonem. Nie lubi kontaktu z obcymi, a w domu stara się zachowywać z klasą. Nie szczeka bez powodu i jest bardzo przywiązany do swojego właściciela. Uwielbia kontakt z dziećmi. Wymaga stałej pielęgnacji sierści i wiąże się to ze sporymi kosztami.

lhasa apso usposobienie
Lhasa apso usposobienie – zdjęcie ze strony Pixabay.com

Z szacunków wynika, że koszt utrzymania tej rasy to miesięczny wydatek na poziomie 350 złotych, czyli bardzo dużo. Pies powinien nosić specjalną obrożę, która emituje dźwięki na bardzo niskiej częstotliwości – popularna obroża przeciw pchłom i robakom. Pies jest bardzo czysty i higieniczny. Nie lubi kontaktu z wodą, dlatego należy go myć w specjalny sposób. Powinno się go najpierw nawilżyć, a następnie przy pomocy szczotki delikatnie czyścić. Żyje statystycznie do 16 lat i przez całe swoje życie wykazuje wspaniałą formę zarówno fizyczną jak i psychiczną.

lhasa apso fryzury
Lhasa apso fryzury – zdjęcie ze strony Pixabay.com

Powyższy artykuł powinien zapoznać Ciebie z tematem: lhasa apso sprzedam, lhasa apso usposobienie, lhasa apso charakter, lhasa apso hodowla, lhasa apso cena, lhasa apso fryzury, lhasa apso opis, lhasa apso opinie. Zapraszam do komentowania newsa oraz polecenia znajomym.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *