leonberger

Leonberger charakter, szczeniaki, cena, opis, rasa, hodowla


Leonberger pomimo swoich rozmiarów jest bardzo uczuciowym psem. Ceni sobie przebywanie ze swoim właścicielem oraz chętnie towarzyszy mu podczas podróży, spacerów itd. Co jest ciekawe to fakt, że pies ten jest bardzo inteligentny, choć nie nadaje się ani na stróża, ani na psa ratownika. W każdej dziedzinie brakuje mu nieco umiejętności, choć bardzo się stara zaimponować swojemu właścicielowi.

leonberger opis rasy
Leonberger opis rasy – zdjęcie ze strony Wikipedia.org

Potrzebuje, aby rodzina okazywała mu uczucie, dlatego mieszkanie z nim to czysta przyjemność. Doskonale radzi sobie w mieszkaniach oraz małych domach. Nie narzeka na jakość jedzenia i chętnie zje nawet suchą karmę. Uwielbia dzieci oraz przebywanie z osobami starszymi. Lubi wyzwania oraz naukę. Jest pojętny oraz bystry. Przez treserów określany jako pies odpowiedzialny za swoje czyny. Nigdy nie unika odpowiedzialności. Unika za to kontaktów z innymi zwierzętami. Ma przyjacielskie uosobienie. Doskonale radzi sobie w trudnych warunkach pogodowych. Wytrzymały i energiczny.

leonberger charakter
Leonberger charakter – zdjęcie ze strony Pixabay.com

Powyższy artykuł powinien zapoznać Ciebie z tematem: leonberger szczeniaki, rasa psa leonberger, leonberger charakter, leonberger cena, leonberger hodowla, leonberger opis rasy, leonberger opis, leonberger rasa. Zapraszam do komentowania newsa oraz polecenia znajomym.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *