lagotto romagnolo

Lagotto Romagnolo opis rasy, hodowla, szczeniaki, cena, charakter


Włoska rasa, która doskonale zna się na polowaniach. Obecnie psy te pełnią podwójną rolę. Myśliwym pomagają podczas polowań na zające, a producentom trufli pomagają … szukać trufli. Mają znakomity węch i dlatego są tak skuteczne w poszukiwaniu zarówno zwierzyny, jak też wspomnianych wcześniej trufli. Jest niezwykle przyjacielski i potrafi się zachowywać w towarzystwie. Bywa czasem uparty, ale taki charakter wykazują wszystkie psy z Włoch. Wykazuje swój włoski temperament i uwielbia ruch.

lagotto romagnolo opis rasy
Lagotto romagnolo opis rasy – zdjęcie ze strony Wikipedia.org

Co ciekawe to fakt, że jego wyżywienie może pochłonąć nawet 200 złotych miesięcznie. W Polsce jest to rasa absolutnie unikalna i szacuje się, że tylko 5 treserów w naszym kraju zajmuje się rozmnażaniem tej rasy. Lagotto to pies o trudnym charakterze i ciężko go udomowić. Ma zbyt duży temperament do szukania, aby móc go uspokoić. Zdaniem treserów jest to najlepsza rasa włoska. Psy są może i trudne w tresurze, ale znakomite w towarzystwie.

lagotto romagnolo hodowla
Lagotto romagnolo hodowla – zdjęcie ze strony Wikipedia.org

Powyższy artykuł powinien zapoznać Ciebie z tematem: lagotto romagnolo cena, lagotto romagnolo hodowla, lagotto romagnolo szczeniaki, lagotto romagnolo charakter, lagotto romagnolo szczeniaki sprzedam, lagotto romagnolo hodowla w polsce, lagotto romagnolo szczeniaki cena, lagotto romagnolo opis rasy. Zapraszam do komentowania newsa oraz polecenia znajomym.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *