kot tajski sprzedam

Kot tajski charakter, sprzedam, oddam, cena, hodowla, opis rasy


Kot tajski to średniej wielkości zwierzę, warzące od 3 do 5 kg. Jest dobrze umięśniony. Ma głowę owalną. Charakterystycznym elementem jego wyglądu są szeroko rozstawione oczy, które mają dość jaskrawy, bladoniebieski kolor. To kot posiadający średniej wielkości uszy o jednolitym i jedwabistym futrze. Jego futro może przybierać różne kolory. Zarówno kremowy jak i beż to jego barwy. Ma charakterystycznie przyciemnione uszy, kończyny i ogon. Te elementy dość wyraźnie rzucają się w oczy na tle całego ciała.

kot tajski hodowla
Kot tajski hodowla – zdjęcie ze strony Pixabay.com

Gdyby porównać kota tajskiego do syjamskiego, można od razu stwierdzić, że ten pierwszy jest znacznie spokojniejszy. Podobnie jest towarzyski i przyjacielski. Nie należy do kotów łatwowiernych, raczej gości i obcych trzyma na dystans. Zdecydowanie szybciej przyzwyczaja się do domowników. Kot tajski przypadnie do gustu praktycznie wszystkim, nawet najbardziej zapracowanym, głównie z uwagi na to, iż nie jest szczególnie wymagającym zwierzakiem.Chcąc zadbać o kota tajskiego, trzeba przede wszystkim zadbać o odpowiednią dietę. Nie jest to jakoś szczególnie wymagający kot jeżeli o żywienie, ale niewłaściwy dobór karmy może prowadzić do złego wyglądu i słabej kondycji. Pielęgnacja kota tajskiego powinna polegać na czesaniu sierści, choć z uwagi na to, że jest ona krótka, nie ma potrzeby robienia tego zbyt często. Warto zadbać o jego pazury, przycinając je regularnie, zależnie od potrzeby. Poza tym należy czyścić uszy i to by było na tyle, jeżeli chodzi o pielęgnację tej rasy.

Kot tajski cena

Kot tajski jest spokrewniony z kotem syjamskim. To kot łagodny, miły, ciepły, energiczny. Za tego kota należy zapłacić co najmniej 3000 złotych, a profesjonalne hodowle żądają nawet 4000-5000 złotych. Te ceny do wygórowanych nie należą.

Kot tajski sprzedam

W sprzedaży kotów tajskich w Polsce praktycznie nie ma. Aby wejść w posiadanie tego kota trzeba pojechać do Niemiec lub Czech. To kot efektowny, rasowy, wyjątkowej klasy oraz wielkiej urody.

kot tajski charakter
Kot tajski charakter – zdjęcie ze strony Pixabay.com

Kot tajski hodowla

Hodowla kota tajskiego to łatwa sprawa. Nie sprawia problemów, jest posłuszny, czysty i miły. Tak przyjazny kot to nieczęsta sprawa. Idealny dla rodziny z małymi dziećmi oraz dla osób starszych. To kociak dla każdego.

Kot tajski charakter

Charakter kota tajskiego jest spokojny i zrównoważony. To kot lubiący ciszą i spokój, wylegujący się na kanapie całymi godzinami. Jest średniej wielkości, waży 3 do 5 kilogramów, a jego futerko jest cieniowane, dwukolorowe. Noc przesypia, a w dzień chce być z człowiekiem.Kot tajski oddam

Do oddania kota tajskiego mają osoby lubiące aktywniejsze i bardziej energiczne zwierzaki. Warto o tym pamiętać, bo kot tajski potrzebuje opieki, wsparcia, spokoju. Nie każdy takiego właśnie kota chce mieć.

Powyższy artykuł powinien zapoznać Ciebie z tematem: kot tajski cena, kot tajski sprzedam, kot tajski hodowla, kot tajski charakter, kot tajski oddam. Zapraszam do komentowania newsa oraz polecenia znajomym.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *