kot syjamski cena

Kot syjamski charakter, hodowla, oddam, sprzedam, ile kosztuje?


Kot syjamski to szczupłe i eleganckie zwierzę. Jego waga mieści się w przedziale od 2,5 do 4,5 kg. Ma dość krótkie futro, jedwabiste futro, przylegające do ciała. Oczy kota syjamskiego przybierają kształt migdałów. Ogon ma dość cienki, w pewnym sensie biczowato zakończony. Jego kończyny są dość długie i sprężyste.

Kot syjamski jest bardzo towarzyski. Praktycznie zawsze chce być blisko swojego opiekuna. Jest bardzo energiczny, dlatego też chętnie bawi się i aktywnie spędza każdą chwilę. Domaga się pieszczot. Podatny jest na naukę różnych sztuczek, dlatego też można nauczyć go przychodzenia na zawołanie czy skakania na rozkaz.

kot syjamski charakter
Kot syjamski charakter – zdjęcie ze strony Pixabay.com

Kot ten jest bardzo czuły. Co prawda przebywa najczęściej przy osobie, która najwięcej czasu spędza w domu, ale uwielbia też gości. Znosi towarzystwo innych kotów, a nawet psów. Kot syjamski jest kotem długowiecznym. Jeżeli przebywa w odpowiednich warunkach, odpowiednio odżywia się, może żyć nawet do 20 lat.

Do pielęgnacji kota syjamskiego należy używać gęstego grzebienia i włosianej szczotki. Grzebień ma służyć do wyczesywania martwych włosów, a z kolei szczotka do usuwania kurzu. Taki zabieg trzeba wykonywać raz w tygodniu. Sprawdzanie uszu, a także przycinanie pazurów to podstawa w pielęgnacji.Kot syjamski cena

Kot syjamski kosztuje nie mniej niż 2000 złotych, niektóre hodowle chcą otrzymać za tego kota nawet 4000 złotych. To kot wysokiej klasy i w dobrej cenie. W Polsce jest wiele hodowli kotów syjamskich.

kot syjamski hodowla
Kot syjamski hodowla – zdjęcie ze strony Pixabay.com

Kot syjamski charakter

Kot syjamski pochodzi z Dalekiego Wschodu. To rasa często spotykana, jego futerko jest cieniowane, oczy niebieskie. Inteligentny, ciekawski, śmiały, jest podatny na tresurę, można go nauczyć wielu sztuczek. Jego uroda to wyjątkowa sprawa.

Kot syjamski oddam

Do oddania koty syjamskie się nie trafiają. Ta rasa jest lubiana i chętnie hodowana przez człowieka. Jakość tego kota to sprawa wyjątkowa. Niejeden kot syjamski jest hodowany przez człowieka i ma znakomity charakter.Kot syjamski hodowla

Hodowla kota syjamskiego to zajęcie dla każdego. Ten kot nie wymaga specjalnej pielęgnacji, jest sympatyczny i szybko przyzwyczaja się do człowieka. Jego uroda jest duża, a zachowanie jest całkiem dobrej klasy. To kot dla niejednej osoby, która ma zamiar zarabiać na sprzedaży rasowych kociąt.

Kot syjamski sprzedam

W sprzedaży kotów syjamskich jest wiele. To koty piękne, wyjątkowe, chętnie kupowane, często sprzedawane. Najlepsze są kociaki z profesjonalnych hodowli, z rodowodem, pod opieką weterynarza, zdrowe oraz szczepione.

Powyższy artykuł powinien zapoznać Ciebie z tematem: kot syjamski cena, kot syjamski charakter, kot syjamski oddam, kot syjamski hodowla, kot syjamski sprzedam, ile kosztuje kot syjamski, kot syjamski oddam za darmo. Zapraszam do komentowania newsa oraz polecenia znajomym.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *