kot turecki van sprzedam

Kot turecki van cena, hodowla, sprzedam, opis rasy, porady


Kot turecki van należy do średniej wielkości kotów, który może ważyć od 3 do 8 kg. Z wyglądu jest bardzo elegancki i muskularny. Ma trójkątną głowę wzbogaconą wysoko osadzonymi, szerokimi u podstawy uszami. Ponadto ma silny, długi tułów osadzony na średniej długości kończynach. Charakterystyczny w jego wyglądzie jest ogon, który podobnie nie jest ani długi ani krótki, a przy tym jest mocno owłosiony. Od reszty ciała różni się także ciemniejszym kolorem. Ma średniej długości sierść, jedwabistą, delikatną w dotyku.

Kot turecki van jest zrównoważony i wesoły. Przepada za wszystkimi domownikami, ale wśród nich wybiera konkretnego, do którego przywiązuje się bardziej. Kot ten bez problemu uczestniczy w kąpielach. W naturze koty tej rasy były bardzo sprytne i łowiły ryby, dlatego też nie boi się wody. Jest towarzyski, a przy tym łagodny, pozbawiony agresji, dlatego nadaje się dla dzieci.

kot turecki van cena
Kot turecki van cena – zdjęcie ze strony Pixabay.com

Wykazuje się dużą cierpliwością. Kocha wspinaczki i robi to, by z góry spoglądać na otoczenie, dlatego słupek i tego typu zabawki przypadną mu do gustu. Nie przepada za samotnością, najchętniej przebywałby w towarzystwie innych kotów. Z tego powodu sprawdzi się tam, gdzie już są jakieś zwierzęta. Nie narzeka na małe, ciasne mieszkania. Ponieważ lubi przebywać na powietrzu, warto wypuszczać go na balkon czy do ogrodu.Zabierając się za pielęgnację kota tej rasy, warto wiedzieć, że to nie będzie trudne. Jego sierść nie kołtuni się, co jest dużym plusem, więc praktycznie nie wymaga czesania. Trzeba to jednak robić częściej w momencie linienia. Jego sierść bardzo szybko wysycha po kąpieli. Regularna kontrola uszu i przycinanie paznokci to czynności konieczne, ale tak samo jak w przypadku wszystkich innych ras.

Kot turecki van cena

Kot turecki van kosztuje nawet 3000 złotych, czasami można kupić tańszego kota, ale do rzadkości nie należą także koty droższe. Warto o takich kotach pamiętać i mieć je zawsze na względzie, w każdej życiowej sytuacji. Taki kot jest najpiękniejszym kocim przyjacielem, jakiego można mieć.

Kot turecki van sprzedam

Sprzedaż kota tureckiego vana w Polsce nie zdarza się codziennie. Najwięcej takich kotów jest w Turcji. Są to kociaki dla koneserów, one mają urodę i wdzięk. Wymagają sporych wydatków – kot van wiele kosztuje, ale jego uroda wynagradza wszystko.

kot turecki van hodowla
Kot turecki van hodowla – zdjęcie ze strony Dinoanimals.pl

Kot turecki van hodowla

Hodowla kota tureckiego to łatwa sprawa. Van nie marudzi, jest miły, pogodny, lojalny i przyjazny. Lubi pływać, a woda jest jego żywiołem, natomiast inne koty od wody uciekają i nie chcą nawet łap w niej zamoczyć. To niezwykłe zwierzę ma wiele zalet.

Powyższy artykuł powinien zapoznać Ciebie z tematem: kot turecki van cena, kot turecki van sprzedam, kot turecki van hodowla, turecki van cena, turecki van hodowla, turecki van sprzedam. Zapraszam do komentowania newsa oraz polecenia znajomym.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *