kot tonkijski cena

Kot tonkijski charakter, cena, hodowla, sprzedam, poradnik, opis


Kot tonkijski to połączenie kota syjamskiego z burmy. Należy do średniej wielkości kotów, o harmonijnej budowie ciała. Kot ten może ważyć od 2,5 do 5 kg. Jego głowa przybiera postać delikatnie zaokrąglonego klina. Ma oczy w kształcie migdałków, skośnie osadzone, a do tego uszy odrobinę nachylone do przodu. Kończyny ma całkiem proporcjonalne, smukłe. Jego sierść przylega do ciała, jest krótka, a w dodatku bardzo miękka i przyjemna w dotyku. Odpowiednio ułożona tworzy efekt połysku. Kot ten występuje w różnych kolorach. Ma cieniowane futro, a największe przyciemnienie występują na uszach i ogonie.

Kot tonkijski wydaje się bardzo delikatny i subtelny. Mimo to łączą w sobie cechy zwierząt energicznych z temperamentem. Kot ten jest jednym z nielicznych, który okazuje przyjaźń człowiekowi. Kot tonkijski jest czuły, przywiązuje się do opiekuna, obdarza go swoją sympatią i chętnie przebywa na jego kolanach. Nie faworyzuje nikogo w gronie rodziny, a wszystkich traktuje jednakowo.

kot tonkijski hodowla
Kot tonkijski hodowla – zdjęcie ze strony Wszystkookotach.pl

Kot ten jest inteligentny, bardzo ciekawy świata, pomysłowy i gościnny. Należy do kotów odważnych, nie stresuje się w nieznanych do tej pory sytuacjach, nie boi się dźwięków i hałasów. Kot tonkijski żyje w zgodnie z innymi zwierzętami. Co prawda przywiązują się do opiekuna, ale cierpliwie czekają nad niego pod jego nieobecność. Mimo to ich radość z powrotu opiekuna może być dość hałaśliwa i jednoznaczna.Pielęgnując kota tonkijskiego należy wyczesywać jego sierść co kilka dni. Warto również przecierać ją miękką szmatką, albo jeszcze lepiej specjalną szmatką. Wówczas będzie ona błyszcząca i idealnie czysta. Aby uzyskać ten cel, nie można zapominać też o odpowiednim odżywianiu kota. Do tego dochodzi przycinanie pazurów i czyszczenie uszu.

Kot tonkijski cena

Kot tonkijski to skrzyżowanie kota syjamskiego z burmańskim. Poniżej 5000 złotych takiego kota nie można kupić nigdzie. Ten niezwykły kot to zwierzę dla osób lubiących nieszablonowe krzyżówki.

Kot tonkijski hodowla

Hodować kota tonkijskiego warto. Ten beżowy kot z czarną mordką i łapami to zwierzę wyjątkowe. Wygląda na nieco umorusane, ale w tym tkwi jego urok. Są dwie odmiany takiego kota: amerykańska oraz angielska. Jego uroda to wyjątkowa sprawa.

kot tonkijski charakter
Kot tonkijski charakter – zdjęcie ze strony Pixabay.com

Kot tonkijski sprzedam

Kot tonkijski w sprzedaży jest nieczęsto oferowany. Ma swoich fanów, bo jest piękny. Poza tym jego charakter jest dobry, a to najważniejszy argument przemawiający za zakupem tego kociaka.Kot tonkijski charakter

Charakter kota tonkijskiego oceniany jest wysoko. Przyjazny i życzliwy kot o dużym temperamencie to zwierzę dla każdego. Lubi pieszczoty i zabawy, kocha dzieci, nie drapie, nie gryzie, nie wykazuje agresji. Uznawany jest za najbardziej przyjazną rasę kota.

Powyższy artykuł powinien zapoznać Ciebie z tematem: kot tonkijski cena, kot tonkijski hodowla, kot tonkijski sprzedam, kot tonkijski charakter. Zapraszam do komentowania newsa oraz polecenia znajomym.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *