kot perski cena

Koty perskie hodowla, cena, sprzedam, oddam za darmo, charakter


Koty perskie są zróżnicowane pod względem wyglądu, a co za tym idzie, kolorystyki futra. Należy tu wymienić takie koty perskie jak: biały, colourpoint, czarny, dwukolorowy, dymny, kremowy, pręgowany, rudy, szylkretowy, szyklkretowy i srebrzysty cieniowany, złocisty cieniowany.

Kot perskie ogólnie rzecz ujmując są dobrze zbudowane i umięśnione, na pierwszy rzut oka sprawiają wrażenie zaokrąglonych. Mogą ważyć od 3,5 do 7 kg. Mają szeroką, zaokrągloną głowę, małe uszy, mocne, a przy tym o grubych kościach kończyny i niezbyt długi, prosty ogon. Ich sierść jest długa i gęsta, delikatnie odstająca od ciała. Zależnie od dokładnej nazwy kota perskiego, różni się kolorem.

kot perski charakter
Kot perski charakter – zdjęcie ze strony Pixabay.com

Koty perskie mają raczej spokojny temperament. Są zrównoważone i jednocześnie ciche. Nie sprawiają kłopotów, gdyż nie wspinają się po meblach, ani też nie niszczą mebli. Nawet przechadzają się po mieszkaniu całkiem wolnym tempem. Mimo to warto sprawić im specjalny słupek, aby w ten sposób mogły ostrzyć pazury. Koty perskie uwielbiają przebywać w mieszkaniu, a najchętniej w ogóle nie wychodziłyby z domu. Nie przywiązują się również do właściciela. Lubią przebywać w towarzystwie innych zwierząt. To koty, które nadają się dla rodzin z dziećmi.Pielęgnacja kotów perskich jest pracochłonna, a co za tym idzie, zabiera dużo czasu. Głównie ze względu na tak długą sierść, trzeba ją wyczesywać każdego dnia. Ważne jest również, aby koty te kąpać zależnie od potrzeby, z reguły raz w miesiącu. Do tego celu są specjalne kosmetyki. Należy dbać o oczy, czyścić uszy, a także przycinać pazury. O białe persy trzeba dbać nieco bardziej, głównie ze względu na szybciej brudzącą się sierść.

Kot perski cena

Za kota perskiego trzeba dać 4000 złotych, tańszych persów nie ma. To rasa popularna, lubiana, kupowana do mieszkań oraz domów. Nie wymaga specjalnego traktowania, nie broi i niczego nie niszczy.

Koty perskie hodowla

Hodowli persów w Polsce jest bez liku. To koty towarzyskie, miłe oraz aktywne. Ich uroda jest wyjątkowa, dlatego są tak chętnie kupowane. Można je prezentować podczas wystaw oraz chwalić się nimi znajomym.

koty perskie sprzedam
Koty perskie sprzedam – zdjęcie ze strony Pixabay.com

Koty perskie sprzedam

W sprzedaży perskich kotów jest wiele, nie ma problemu z kupnem kota tej rasy. Warto o tym pamiętać. Jednak ich charakter niektórzy uważają za zbyt spokojny, wręcz nudny. Pers to taki koci leniuch i wielki wygodnicki, który nie lubi zabaw i swawoli, dzieci go męczą, a towarzystwo nie jest mu potrzebne.

Koty perskie oddam

Do oddania są oferowane małe kociaki rasy perskiej. Osoby prywatne chętnie takie koty oddają, chcą je oferować każdemu człowiekowi. To rasa wysokiej klasy i na pewno chętnie hodowana przez wiele osób.Kot perski charakter

Kot perski to kot o nudnym i bardzo spokojnym charakterze. Nie jest to kot aktywny, pełen werwy, lecz kompletny leniwiec. To kot miły, ale nie przypadnie do gustu każdej osobie. To kot, bez którego trudno jest sobie wyobrazić codzienne funkcjonowanie.

Powyższy artykuł powinien zapoznać Ciebie z tematem: kot perski cena, koty perskie hodowla, koty perskie sprzedam, koty perskie oddam, kot perski charakter, koty perskie cena, koty perskie za darmo. Zapraszam do komentowania newsa oraz polecenia znajomym.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *