maine coon hodowla

Maine coon charakter, hodowla, cena, waga, oddam, opis rasy


Kot maine coon jest bardzo eleganckim kotem i do tego dużym, o dość muskularnej budowie ciała. Kotki są nieco mniejsze od kotów, co widać po samej wadze. Kotki ważą w granicach od 4 do 6 kg, a koty od 7 do 10 kg. Zdarza się jednak, że są większe. Kot maine coon ma średnią, klinowatą głowę, a do tego duże, delikatnie owalne oczy, duże, wysoko osadzone uszy. Jego ogon jest na tyle długi, iż sięga do łopatek. Cechą charakterystyczną dla ogona jest jego nadmierne owłosienie. Sierść kota jest gęsta, jedwabista i jednocześnie bardzo gładka i miękka. Długość sierści jest zróżnicowana, zależnie od poszczególnych części jego ciała. Kot maine coon występuje w takich kolorach jak czekoladowy, cynamonowy, płowy i wielu innych.

maine coon cena
Maine coon cena – zdjęcie ze strony Pixabay.com

Kot maine coon należy do kotów przyjaznych, towarzyskich i bardzo łatwo nawiązujących kontakt z człowiekiem. Przywiązuje się do swojego opiekuna, ale do otoczenia nie, dlatego też nie ma problemów ze zmianą miejsca zamieszkania czy tymczasowego przebywania. Lubi przebywać w obecności swojego opiekuna. Jest kotem wesołym i wyrozumiałym. Ze względu na fakt, iż jest kotem inteligentnym, bez problemu nauczy się wielu sztuczek. Nie tylko lubi bawić się, ale i uwielbia pieszczony. Może przebywać w towarzystwie psów i innych kotów.Lubi przebywać w mieszkaniu, jednak chętnie wychodzi też na zewnątrz. Nie należy do kotów skocznych i szczególnie ruchliwych, choć lubi się wspinać. Dlatego warto zadbać o odpowiednie zabawki. To jak najbardziej cichy i spokojny kot. Kot maine coon wymaga od opiekuna wyczesania, co należy robić raz na kilka dni. Oczywiście należy sprawdzać uszy i przycinać pazury. Kot ten ma ładny, puszysty ogon, dlatego należy uważać przy jego czesaniu, aby gwałtowne ruchy szczotką nie przyczyniły się do utraty zbyt dużej ilości sierści. Aby uzyskać idealny efekt zadbanego kota, warto raz na jakiś czas użyć odpowiedniego pudru przeznaczonego dla kotów.

Maine coon hodowla

Hodowla maine coon jest wszędzie. W Polsce takich hodowli przybywa, jest ich coraz więcej i każdy chce cieszyć się ich towarzystwem. To duże, nieco leniwe, piękne kociaki. Można je mieć w domu lub mieszkaniu i chwalić się nimi.

Maine coon charakter

Maine coon jest wytrzymały, mocny i żywiołowy. To kot piękny, ale nieco leniwy. Jego uroda jest wielka. Ma długość jednego metra, żyje nawet 17 lat. Taki kot to piękny przyjaciel rodziny lub singla.

rasa maine coon
Rasa maine coon – zdjęcie ze strony Pixabay.com

Maine coon cena

Za maine coon trzeba zapłacić 2000 złotych. To kot dla każdego. Ma wiele do zaoferowania, jest wyjątkowy, na pewno warto o takiego kota zabiegać. Dzisiaj maine coon to ozdoba domów i mieszkań.

Maine coon długość życia

Maine coon jest żywotny, potrafi żyć nawet 17 lat, ale to ekstremalna długość. Zazwyczaj żyje około 15 lat, rzadko choruje i podbija serca wielu osób. Z kotami tej rasy żyje się miło oraz bardzo przyjemnie.Maine coon waga

Maine coon waży od 6 do 11 kilogramów, należy do wielkich kotów, o solidnych kształtach. To kot pręgowany, nieco podobny do szopa pracza, jednak z tym zwierzakiem nie ma nic wspólnego. Jest to kot półdługowłosy, może być biały, szary lub kremowy. Można wybrać ulubioną kolorystykę.

Maine coon oddam

Oddanie maine coon to rzadkość. Uroda tego kota to coś niezwykłego. Niejeden maine coon jest na świecie, można wybrać kota dla siebie. Jedni wolą koty szare, inni wybiorą białe, kremowe lub rudawe. Jednak za kota trzeba zapłacić, bo darmowe koty tej rasy to rzadkość.

Powyższy artykuł powinien zapoznać Ciebie z tematem: maine coon hodowla, maine coon charakter, maine coon cena, maine coon długość życia, maine coon waga, maine coon oddam, rasa maine coon. Zapraszam do komentowania newsa oraz polecenia znajomym.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *