kot bengalski cena

Kot Bengalski opinie, hodowla, cena, oddam, sprzedam, charakter


Kot bengalski jest duży i silny, a co za tym idzie, całkiem dobrze umięśniony. Cechą charakterystyczną dla tej rasy są eleganckie ruchy. Jego waga mieści się w granicach od 5,5 do 9 kg, ale mimo to nie powinien wydawać się jakoś szczególnie ociężały.

Koty bengalskie mają głowę dość szeroką, o kształcie trójkąta. Porównując ją do reszty ciała, jest dość mała. Ma długi i prosty noc, a także średniej wielkości, niezbyt długie uszy. To kot o mocnym, długim tułowiu z szeroką klatką piersiową. Jego ogon jest długi, mocny i jednocześnie zaokrąglony na końcu. Ma krótką, grubą oraz gęstą szatę. Jest bardzo miękka i przyjemna w dotyku. Kot ten ma umaszczenie pręgowane. Może być ono zarówno klasyczne jak i cętkowane.Kot bengalski to kolejny czuły kot, który przywiązuje się do swojego opiekuna. Ma zrównoważony charakter, czym wyróżnia się na tle innych kotów. Jest też żywotny i ciekawski, ale i zarazem bardzo łagodny. Agresja to dla niego zachowanie zupełnie obce. Uwielbia się bawić, jest przyjazny, ale mimo to obcych traktuje z dystansem. Zwinny, wesoły, lubi przebywać w towarzystwie innych kotów, nie ma problemu z ciągłym przebywaniem w mieszkaniu, ale chętnie przespaceruje się na świeżym powietrzu.

kot bengalski hodowla
Kot bengalski hodowla – zdjęcie ze strony Pixabay.com

O pielęgnacji za wiele mówić nie trzeba, bo to kolejny kot, który nie ma szczególnych wymagań. Jego szata praktycznie nie wymaga konkretnych zabiegów pielęgnacyjnych. Odpowiednia dieta, a także cotygodniowe zwyczajne przeczesanie to wystarczające działania w kierunku efeltownego wyglądu kota. Raz na jakiś czas warto sprawdzić jego uszy. Poza tym można przycinać mu pazury, ale to też w razie potrzeby, nie ma sztywnych terminów w tej kwestii. Kot wydaje się świetny do blokowego mieszkania.

Kot bengalski cena

Cena kota bengalskiego nie musi być wysoka. Może wynieść 1000 lub 2000 złotych. Kot tej rasy cieszy oczy i jest przyjacielem na wiele lat. Koty bengalskie są długowieczne, potrafią żyć nawet 12-15 lat, w skrajnych przypadkach mogą dożyć nawet 20 lat, ale to jest rzadkość. Ważne, aby kot nie miał wad genetycznych i cieszył się dobrym zdrowiem.

Kot bengalski hodowla

Hodowla kota bengalskiego to znakomity interes. Takie koty można hodować w dużym domu, a sprzedawać je w Polsce lub poza jej granicami. Koty bengalskie to znakomite zwierzaki, które przydadzą się każdemu fanowi tej rasy.

kot bengalski opinie
Kot bengalski charakter – zdjęcie ze strony Pixabay.com

Kot bengalski opinie

Opinie o kotach bengalskich są najlepsze – te zwierzaki uchodzą za przyjaciół człowieka, koty radosne, spokojne, chętnie spędzające czas ze swoim właścicielem. Są to koty rasowe, które można wystawiać i prezentować podczas różnych okazji krajowych oraz międzynarodowych.

Kot bengalski sprzedam

Kot bengalski wygląda egzotycznie. Nic w tym dziwnego, bo jest to skrzyżowanie kota domowego z dzikim kotem, ze zwierzęciem żyjącym na wolności. Jego uroda to niezwykła sprawa, te koty znajdują się w sprzedaży, ale nie ma ich zbyt wielu. To rasa nadal nieczęsto występująca w Polsce. Najwięcej kotów bengalskich żyje w USA.Kot bengalski oddam

Do oddania kotów bengalskich nie ma. To piękne i rzadkie koty, dlatego nikt nie chce ich oddawać całkiem nieodpłatnie. Najlepiej zatem poszukać hodowli i kupić tego wspaniałego, pięknego przyjaciela. Kot bengalski to zwierzę wysokiej klasy, piękne oraz mające wyjątkowo lśniące futro.

Kot bengalski charakter

Charakter kota bengalskiego jest niezły, nie ma większych wad i skaz. Ten duży i ciężki kot to zwierzę aktywne, ruchliwe, mruczy, miauczy, piszczy, nie siedzi cicho. Wydaje dźwięki prawie non stop, co niektóre osoby może irytować oraz drażnić.

Powyższy artykuł powinien zapoznać Ciebie z tematem: kot bengalski cena, kot bengalski hodowla, kot bengalski opinie, kot bengalski sprzedam, kot bengalski oddam, kot bengalski charakter, bengalski kot cena. Zapraszam do komentowania newsa oraz polecenia znajomym.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *