koszatniczka cena

Koszatniczka cena, choroby, jak wygląda?


Koszatniczka to mały oraz puchaty gryzoń. Posiada wyjątkową urodę i chętnie jest kupowana przez klientów w sklepach zoologicznych. Ten gryzoń pochodzi z Ameryki Południowej i podbił serca wielu polaków. Wyglądem w sumie przypominające większą myszkę. Żywiołowa i pełna temperamentu koszatniczka to zwierzątko wyjątkowe i jak już wspomniane zostało chętnie kupowane przez różne osoby w różnym wieku. Ma około 15 centymetrów długości, waży maksymalnie 300 gramów, jest bardzo zwinna. Ogon gryzonia ma maksymalnie 15 centymetrów długości. Może być szara lub brązowa, w różnorodnych odcieniach kolorystycznych. Żyje zazwyczaj od 5 do 9 lat. Ten urokliwy gryzoń ma wielu fanów, a jego hodowla jest dość łatwa. Jak wygląda koszatniczka? Najprościej ujmując jest to rodzaj skrzyżowania myszki ze świnką morską. Po prostu bardzo ciekawy gryzoń.

jak wygląda koszatniczka
Jak wygląda koszatniczka – źródło obrazka Wikipedia.orgKoszatniczka choroby

Jak każde zwierzątko, także koszatniczka czasem choruje. Cierpi na choroby, które jednak można leczyć dzięki pomocy weterynarza lub środkom dostępnym w sklepach zoologicznych jeżeli sami rozpoznaliśmy co gryzoniowi dolega. Jednak najbezpieczniej z koszatniczką czasami odwiedzić weterynarza. Koszatniczki chorują na zaparcia, biegunki, przeziębienia, cukrzycę, stany zapalne oczu i nerek, guzy i nowotwory. Ich choroby są bardzo podobne do tych, na które cierpią ludzie. Należy dbać o ich zęby, a gdy są one za długie, wówczas weterynarz przytnie niesforne uzębienie. Mogą im się przytrafić złamania oraz urazy kończyn. Koszatniczka jest delikatnym gryzoniem, jednak odpowiednio pielęgnowana żyje długo i w dobrym zdrowiu. Należy uważać, aby koszatniczka nie nabyła pasożytów od innych zwierząt, bo wiąże się to z długotrwałą kuracją i wydatkami na wizyty u weterynarza oraz środki na odrobaczenie.

cena koszatniczki
Cena koszatniczki – zdjęcie ze strony Wikipedia.orgKoszatniczka cena

Ceny koszatniczek są dość zróżnicowane. Można kupić koszatniczkę za 10 zł, można wydać 30 lub 50 złotych. Zależnie od tego, gdzie się takie zwierzątko kupuje. Najbezpieczniej jest nabyć gryzonia w sklepie zoologicznym, ponieważ taki zwierzak jest zdrowy i zadbany, opieka nad nim przebiega prawidłowo. Ile kosztuje koszatniczka? Malutko, moim zdaniem to jedno z tańszych domowych zwierzątek w zakupie i utrzymaniu.

Artykuł jest uzupełnieniem do artykułu koszatniczka – zapraszam do przeczytania. Powyższy artykuł powinien zapoznać Ciebie z tematem: koszatniczka cena, ile kosztuje koszatniczka, cena koszatniczki, koszatniczka choroby, jak wygląda koszatniczka. Zapraszam do komentowania newsa oraz polecenia znajomym.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *