konik morski

Konik morski – wyjątkowy okaz


Niektórzy akwaryści mogą poszczycić się wyjątkowymi i zarazem bardzo rzadkimi okazami w swoim akwarium. Do takiego niecodziennego widoku może także należeć konik morski, który od zawsze uchodził za osobliwość morskiej fauny. Niegdyś ludzie nazywali go bajkowym stworkiem, jednak na podstawie badań naukowych poznano szczegóły jego fascynującego życia i tym samym szybko zmienił się w pożądaną rybkę akwariową. Jednakże utrzymanie go w akwarium, poza jego naturalnym środowiskiem jest niezwykle trudne.

konik morski
Konik morski – zdjęcie ze strony Pixabay.com

U koników morskich panuje „odwrotny podział”, bowiem to samiec jest odpowiedzialny za opiekę nad ikrą. Po długich i hałaśliwych zalotach samiec i samica „uwodzą się nawzajem”, zmieniając często kolory i wydając charakterystyczny stukot. Następnie samica umieszcza zapłodnioną ikrę w worku na brzuchu samca i właśnie tu rozwija się ikra. Aby nakarmić potomstwo samiec wytwarza specjalny płyn. Młode rodzą się jako w pełni ukształtowane miniaturki swoich rodziców. Koniki morskie są zbyt ościste i niestrawne, dzięki czemu nie posiadają zbyt wielu wrogów, którzy mogliby je zjeść. Wyjątek stanowi krab.

Powyższy artykuł powinien zapoznać Ciebie z tematem: konik morski, konik morski cena, konik morski ciekawostki, czy konik morski to ryba, konik morski opieka nad potomstwem, jak wygląda konik morski, konik morski akwarium, konik morski do akwarium, konik morski w akwarium. Zapraszam do komentowania newsa oraz polecenia znajomym.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *