kapibara cena

Kapibara hodowla, sprzedam, ile kosztuje, kapibara w domu?


Kapibara to jeden z największych gryzoni, należących do rodziny marowatych. Należy do zwierząt roślinożernych, a przy tym wodno-lądowych. Mieszka na terenach Ameryki Południowej. Może ważyć nawet 65 kg.

Kapibara to gryzoń, który może mieć długość od 100 do 130 cm. Odnotowano różne rekordy jeżeli chodzi o te parametry jak też dotyczące samej wagi. Kapibara ma szczecinowatą sierść o brązowej barwie. Kapibary to zwierzęta o krępej budowie ciała. Ma dość dużą głowę, a do tego małe uszy. Przednie kończyny zwierzaka mają po cztery palce, tylne zaś po trzy. Palce tego gryzonia są połączone błoną pławną. Taka konstrukcja zdecydowanie ułatwia mu pływanie. Jest w tym akurat bardzo dobry. Ten gryzoń w przeciwieństwie do innych, ma skórę wyposażoną w gruczoły potowe.Kapibary to zwierzęta, które preferują życie na otwartej przestrzeni. O poranku kapibary chętnie wypoczywają w wodzie. Najchętniej robią to w zacienionych miejscach. Z kolei kiedy w ciągu dnia jest gorąco, zanurzają się w błocie. Kapibary aktywne są późnym popołudniem. W tym stanie pozostają do nocy. Warto również podkreślić, że kapibary pasą się dość powoli. Powolnie rozglądają się za pokarmem roślinnym, a co za tym idzie, żerowanie zajmuje im sporo czasu.

Samica dojrzała się w wieku 18 miesięcy. Ciąża trwa około 150 dni. Rodzą od 1 do 7 małych gryzoni. Tuż po porodzie małe ważą już 1,5 kg. Kapibary żyją od 8 do 10 lat. Są to zwierzęta stadne, dlatego też przebywają w parach wraz z potomstwem.

kapibara w domu
Kapibara w domu – zdjęcie ze strony Pixabay.com

Kapibary zamieszkują tereny zalewowe. Kiedy zbiorniki wodne są pełne, rośnie też roślinność, a co za tym idzie, kapibary mają co jeść i dzięki temu mogą prowadzić całkiem spokojne życie. Kiedy zbiorniki wysychają, wysycha automatycznie roślinność, a wtedy mają problemy z żywnością. To motywuje kapibary do poszukiwania innych miejsc celem ponownego osiedlenia. Na liście roślin jakie zjadają znajdują się rośliny z rodziny astrowatych, ciborowatych, jasnotowatych i wielu innych.

Kapibary można hodować. Co prawda raczej rzadko spotyka się takie zjawiska, ale trzeba zaznaczyć, że w Kolumbii znajdują się farmy, które specjalizują się w danej hodowli. Zwierzęta te hodowane są tam na skóry. W zakresie domowej hodowli tym bardziej rzadko spotyka się kapibary.Kapibara to zwierzę ściśle związane z wodą. Raczej pomija ciemne i do tego gęste lasy. Jest aktywne zarówno w czasie dnia jak i w nocy. Kiedy kapibara jest atakowana, chowa się do wody. Tam może być zanurzona przez 5 minut. Nie przepada za kopaniem nor, dlatego też tego nie robi.

Niewątpliwie ciekawostką będzie tu to, że kapibary niegdyś były pożywieniem dla Indian. Mięso tego zwierzaka podobno smakuje jak wołowina o lekkim aromacie ryby. Wenezuelczycy zjadają je z dość dużą ilością soli. Mięso to doskonale pasuje do ryżu i warzyw. Co więcej, kapibary są bardzo podatne na oswajanie. Dlatego też trzymane są przez tubylców. Pewne źródła dowodzą o tym, że w Gujanie, kapibara pełniła nawet funkcję przewodnika ociemniałego. Wygląda więc na to, że jest to całkiem pożyteczne zwierzę.

kapibara hodowla
Kapibara hodowla – zdjęcie ze strony Pixabay.com

Kapibara cena

Cena kapibary do niskich nie należy. Kapibarę można oswoić, niektórzy nawet prowadzają te gryzonie na smyczy. Kapibara kosztuje 1500 złotych, co jest dość wysoką ceną, jak na takiego gryzonia. Jest to jednak zwierzę dla koneserów.

Kapibara w domu

Kapibara potrafi się przystosować do życia w domu. Trzeba mieć basen, bo to zwierzę lubi środowisko wodne, a dziennie zjada nawet 2 kilogramy roślin. Hodowanie kapibary w bloku nie jest realne, bo miejsca jest za mało, a trudno zapewnić gryzoniowi kąpiele w wannie.Kapibara hodowla

Hodowle kapibar są popularne w USA oraz np. w Afryce. W Europie kapibary można spotkać w ogrodach zoologicznych. Jest to gryzoń, którego lepiej podziwiać wtedy, gdy występuje pod opieką profesjonalistów.

Kapibara gdzie kupić

Kapibarę można kupić w internecie, jednak warto przemyśleć taki zakup. Gryzoń jest egzotyczny, może chorować, może cierpieć na problemy genetyczne, w warunkach domowych trudno będzie mu zapewnić odpowiedni komfort. Lepiej pójść do zoo.

kapibara gdzie kupić
Kapibara gdzie kupić – zdjęcie ze strony Pixabay.com

Kapibara sprzedam

Ogłoszeń o sprzedaży kapibary jest niewiele. Dlatego warto szukać w internecie polskim oraz na stronach zagranicznych. To zwierzę dla koneserów, efektowne, ale nie dla każdego. Lepiej czasem kupić o wiele bardziej przewidywalnego psa.

Powyższy artykuł powinien zapoznać Ciebie z tematem: kapibara cena, kapibara w domu, kapibara hodowla, kapibara gdzie kupić, kapibara sprzedam,ile kosztuje kapibara, kapibara. Zapraszam do komentowania newsa oraz polecenia znajomym.

Jeden komentarz do “Kapibara hodowla, sprzedam, ile kosztuje, kapibara w domu?

  1. Znane są kapibara wielka i mała. To gryzoń z rodziny kawiowatych. Jest to piękne zwierzę, które prezentuje się efektownie. Wielka kapibara waży nawet do 65 kilogramów. Można obserwować ją w ogrodach zoologicznych całego świata.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *