jamnik

Jamnik hodowla, opis, szczeniak, sprzedam, cena, charakter


Jamnik jest charakterystycznym psem, który posiada wydłużoną sylwetkę i oklapłe uszy. Jamnik wykazuje tendencję do tycia, zatem nieodpowiedzialna tresura może doprowadzić do tego, że pies zazwyczaj ważący 12 kilogramów będzie utuczony do 20, co jest bardzo niekorzystne dla ich zdrowia. Jamniki przez wiele lat służyły jako psy do polowania na zające, borsuki oraz lisy. Są bardzo inteligentne oraz zachowują się z klasą, gracją.

jamnik opis
Jamnik opis – zdjęcie ze strony Pixabay.com

W towarzystwie ludzi znają swoje miejsce i potrafią się odpowiednio prezentować. Niezwykle podatne na wiedzę. Szybko uczą się nowych komend oraz zachowań. Suki są bardzo odpowiedzialne za swoje młode i przez większość czasu spędzają czas tylko z nimi. Samce bywają spokojne, ale zazwyczaj spotkamy pieski temperamentne. Doskonale nadają się do życia w mieszkaniach, choć poleca się domy z dużym podwórkiem. Zabawne oraz energiczne. Są długożywotne. Mogą dożyć nawet 20 lat bez żadnych groźniejszych chorób.

jamnik charakter
Jamnik charakter – zdjęcie ze strony Pixabay.com

Powyższy artykuł powinien zapoznać Ciebie z tematem: szczeniak jamnik, jamnik hodowla, jamnik opis, jamnik charakter, jamnik sprzedam, jamnik cena, jamnik szczeniak, jamnik oddam. Zapraszam do komentowania newsa oraz polecenia znajomym.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *