pies

Jak spędzić wakacje z psem? Wskazówki, porady, informacje


Sezon letni to idealna pora na wypoczynek z daleka od domu. W czasie wakacji nie powinniśmy jednak zapominać o swoich czworonożnych przyjaciołach, a tym bardziej zostawiać ich samych w domu. Pamiętajmy jednak, że zabieranie psa wiąże się z odpowiedzialnością za niego, zwłaszcza że pies znajdujący się w zupełnie odmiennym od znanego mu wcześniej środowiska, może czuć się nieco zagubiony, a nawet popaść w kłopoty. Tak naprawdę jako właściciele, nie jesteśmy w stanie przewidzieć, co może się stać, ale warto być czujnym i pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

pies
Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Pies na wakacjach

Jeśli znajdujemy się na całkowicie obcym terenie, to nie powinniśmy w żadnym wypadku spuszczać psa ze smyczy, ponieważ może on się zgubić lub wpaść pod samochód. Inna sprawa, jeśli nasz pies był odpowiednio tresowany, wtedy nie musimy się bać o niego i w takich wypadkach możemy sobie pozwolić na zapewnienie psu pełnej swobody. Wystarczy jeden sygnał, a pies znajdzie się obok nas. Jeśli wybieramy się w podróż samochodem, to pamiętajmy, że psa należy wyprowadzić z auta i nie wolno mu przebywać w środku, nawet w przypadku uchylonych okien. Psy są bardzo wrażliwe na działanie wysokich temperatur i nasza nieodpowiedzialność, może kosztować naszego pupila zdrowie lub życie.

pies
Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Pies może dostać udaru, a w takich sytuacjach musi od razu udać się do weterynarza, bo to jedyna szansa na uratowanie pupila. Jak więc sami widzimy wakacje, mogą być dla naszego psa bardzo niebezpieczne, dlatego warto mieć świadomość, że pies podczas wspólnego urlopu, wymaga od nas ciągłej opieki.

Brak tagów.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *