Imiona dla psów – małe i duże psy


Pies to ulubieniec całej rodziny, potrafi poprawić nastrój i sprawia, że niejedna osoba czuje się miło, przyjemne i sympatycznie. Zasługuje na miskę, wygodne spanie, codzienny spacer. Dzieciaki, rodzice uwielbiają psiaka. Gdy w domu pojawi się piesek koniecznie trzeba nadać mu imię. Każdy ma imię, a pies przybiega szybko na dźwięk własnego imienia do właścicieli. Jakie imiona dla psów są w modzie? Katalog psich imion jest bardzo szeroki, popularne są nazwy takie, jak Orina, Oriana, Aga, Agata, Basia czy Ania, Kuba, Marek, Darek, Czaruś.

imiona psów
Imiona psów – zdjęcie ze strony Publicdomainpictures.net

Imiona psów

Oprócz ludzkich imion nadawane są mniej standardowe miana, np. Dolar, Frank, Redaktor, Baca, Czarny, Diki, Rudy, Ruda, Nuka, Muka, Talia, Perełka, Diament, Brylant, Gogi, a nieraz psy nazywają się Stokrota, Róża, Fiołek, Kika, Wika, Wiki, Rex, Gryz (imię Gryź może kojarzyć się z agresją i szczuciem psa, takie imię nosił groźny pies w serialu Czterdziestolatek).Imiona dla psa

Imię nie powinno być obraźliwe, lecz dźwięczne, krótkie i wpadać w ucho. Imię musi być dobrane do psa, np. nazwanie małego pieska Brytan spowoduje wiele żartów i nie będzie to miłe dla właścicieli, lepiej malucha nazwać Adaś lub Czaruś. Imię dobiera się do wyglądu psa, jego charakteru i rasy.

imie dla psa
Imiona dla psa – zdjęcie ze strony Flickr.com

Imie dla psa

Małe pieski nieraz noszą imiona takie, jak Chochlik, Psikus, Kubuś. Duże psy mogą nazywać się Neron, Brytan, Wilk. Pimpuś i Dżeki to imiona niemodne, dzisiaj nikt tak psów nie nazywa. Psa nazywamy tak, aby jego imię podobało się nam przez kilkanaście lat, bo psy żyją od 9 do nawet 20 lat. Warto zatem poważnie przemyśleć wybór imienia, a nie decydować przypadkowo i bez chwili zastanowienia.

Powyższy artykuł powinien zapoznać Ciebie z tematem: imiona dla psów, imiona psów, imiona dla psa, imie dla psa. Zapraszam do komentowania newsa oraz polecenia znajomym.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *