świnka morska co je

Świnka morska co je, kicha, adopcja, hodowla, ile lat żyje?


Świnka morska to miły gryzoń. Małe, puchate, nieco podobne do myszy lub do szczura. Ras świnek jest bardzo dużo, wszystkie jednak są w kolorach białym, beżowym, rudym lub w łaty. Od kilkudziesięciu lat dzieci, młodzież, a nawet dorośli w Polsce takie świnki morskie lubią mieć i opiekować się nimi na co dzień. Są jednymi z najbardziej popularnych domowych ulubieńców jeżeli pod lupę wziąć gryzonie. Poniżej ciekawe porady.

świnka morska kicha
Świnka morska kicha – zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Świnka morska co je

Świnka morska lubi owoce, warzywa, pestki słonecznika, dyni. Można jej dawać suchą karmę dla świnek oraz siano. To ostatnie pomaga ścierać jej zęby. Świnka morska może jadać jabłka, marchewkę, brzoskwinie, nektarynki, winogrona, żurawinę, porzeczki, pietruszkę. Najlepiej ograniczać podawanie jej bananów i melonów, bo mają za dużo cukru, co nie jest wskazane dla świnki morskiej.Świnka morska kicha

Kichanie świnki morskiej jest objawem przeziębienia lub grypy. Właściciel świnki powinien wybrać się do weterynarza i poprosić tego lekarza o poradę. Na pewno jest to bardzo pomocna sprawa. Nie wolno bagatelizować takich objawów

ile lat żyje świnka morska
Ile lat żyje świnka morska – zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Ile lat żyje świnka morska

Świnka morska żyje od 5 do 8 lat. Jeśli jest zdrowa i dobrze pielęgnowana to może pożyć nawet dziewięć lat.

Świnka morska adopcja

Świnkę morską można kupić w sklepie, hodowli lub wziąć nieodpłatnie od innej osoby. Zajmowanie się świnką morską to podstawa – towarzyskie zwierzątko jest znakomitym towarzyszem wieczorów oraz dni. Lubi ludzi i potrafi się do nich przywiązać.

świnka morska adopcja
Świnka morska adopcja – zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Świnka morska hodowla

Świnka morska hodowana jest przez profesjonalistów. Jest to zwierzątko zadbane, dobrze pielęgnowane oraz właściwie karmione. Dlatego świnka morska z hodowli jest zdrowa i warto ją kupić. Taka świnka morska jest droższa, ale lepiej zapłacić więcej i mieć zdrowego zwierzaka.

Powyższy artykuł powinien zapoznać Ciebie z tematem: świnka morska co je, świnka morska kicha, ile lat żyje świnka morska, świnka morska adopcja, świnka morska hodowla. Zapraszam do komentowania newsa oraz polecenia znajomym.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *