gryfonik belgijski

Gryfonik Belgijski hodowla, cena, sprzedam, szczeniaki, opis rasy


Wśród treserów panuje opinia, że gryfonik belgijski jest jednym z najsłodszych psów na świecie. Trudno się z tym nie zgodzić, ponieważ jego wygląd jest naprawdę słodki. Małe, o ciemnym umaszczeniu – doskonale nadają się do trzymania w domu, ponieważ prawie nie szczekają i doskonale komunikują się z dziećmi. Rośnie przez około 13 miesięcy i w tym czasie potrafi pochłonąć ogromne ilości pożywienia.

gryfonik belgijski hodowla
Gryfonik belgijski hodowla – zdjęcie ze strony Psy-pies.com

Waży zazwyczaj 5-7 kilogramów, ale ma wielki apetyt. Nie powinno się tej rasie podawać surowego mięsa, ani smażonego. Jest mało odporny na choroby, dlatego należy umieć go wytresować. Pies powinien przez godzinkę dziennie chodzić na spacery, a nie spędzać całe dnie w domu. Należy dbać o odporność jego organizmu, dlatego częste wizyty u weterynarza są w jego przypadku wskazane. Jest psem spokojnym, nie ujada żadnego z domowników. Żyje do 15 lat, a jeśli będzie się o niego szczególnie dbać, to przeżyje nawet 20 lat.

gryfonik belgijski szczeniaki
Gryfonik belgijski szczeniaki – zdjęcie ze strony Dziennikpolski24.pl

Powyższy artykuł powinien zapoznać Ciebie z tematem: gryfonik belgijski cena, gryfonik belgijski sprzedam, gryfonik belgijski szczeniaki, gryfonik belgijski hodowla, gryfonik belgijski oddam. Zapraszam do komentowania newsa oraz polecenia znajomym.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *