gończy słowacki

Gończy Słowacki charakter, sprzedam, wady, opinie, cena, hodowla


Pies, który pochodzi od naszego południowego sąsiada. Charakteryzuje się masywnością oraz groźnym wyglądem. Często mylony z PitBullem, ale w rzeczywistości potrafi być łagodny. Nie lubi kontaktu z innymi zwierzętami. Doskonale sprawuje się jako pies obronny i do pilnowania określonego terytorium. Warto w tym miejscu odnotować fakt, iż mimo opinii treserów iż ten pies bywa agresywny, rzeczywistość jest już całkiem inna.

gończy słowacki hodowla
Gończy słowacki hodowla – zdjęcie ze strony Wikipedia.org

Bardzo prosty w tresurze. Ceni sobie ruch oraz przebywanie na świeżym powietrzu. Lubi dzieci oraz swojego pana. Przywiązuje się do domowników tak mocno, że kiedy ich nie ma w domu to potrafi cały dzień stać czy bramce i czekać na ich powrót. Przez wiele lat znakomicie sprawował się podczas polowań, a skoro Słowacja to tereny typowo górskie – dziczyzny tam nie brakuje. Pies potrafi polować na dziki oraz mniejsze zwierzęta. Żyje średnio do 15 lat i przez cały ten okres pozostaje aktywny i energiczny.

gończy słowacki wady
Gończy słowacki wady – zdjęcie ze strony Psy-pies.com

Powyższy artykuł powinien zapoznać Ciebie z tematem: gończy słowacki sprzedam, gończy słowacki wady, gończy słowacki opinie, gończy słowacki kopov hodowla, gończy słowacki szczeniaki, pies gończy słowacki cena, gończy słowacki hodowla, gończy słowacki charakter. Zapraszam do komentowania newsa oraz polecenia znajomym.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *