gończy polski

Gończy Polski charakter, szczeniaki, opinie, waga, cena, opis rasy


Gończy Polski jest bardzo znanym psem nie tylko w naszym kraju, lecz także w Niemczech oraz Słowacji. Charakteryzuje się … charakterem, który w jego przypadku jest łagodny. Pies uwielbia polować na zwierzynę i dlatego doskonale się sprawdza jako pies myśliwski. Nie lubi przebywać w ciasnych pomieszczeniach, ale to jest domeną wszystkich psów gończych. Co ciekawe to fakt, że rasa ta została udomowiona nie bez problemów.

gończy polski opis rasy
Gończy polski opis rasy – zdjęcie ze strony Wikipedia.org

Do dzisiaj mnóstwo treserów ma problem z tą rasą, bo jest ona bardzo uparta. Psy co prawda uwielbiają się uczyć nowych sztuczek, komend oraz trików, jednak suma summarum i tak żyje swoim pieskim życiem. Gończy Polski jest trudny w wychowaniu, jeśli rodzina posiada już innego psa. Może popadać w konflikty z kotem oraz innymi zwierzętami. Dobrze tropi i łowi myszy, zatem sprawdza się jako tępiciel. Żyje średnio 12 lat. Przez całe swoje życie pozostaje jednak aktywny. Wesoły i bardzo energiczny.

gończy polski charakter
Gończy polski charakter – zdjęcie ze strony Wikipedia.org

Powyższy artykuł powinien zapoznać Ciebie z tematem: gończy polski szczeniaki, gończy polski opinie, gończy polski charakter, gończy polski szczeniak, gończy polski hodowla, gończy polski cena, gończy polski waga, gończy polski opis rasy. Zapraszam do komentowania newsa oraz polecenia znajomym.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *