dzika fretka

Fretka biała czy czarna? Co jedzą fretki?


Jakiego ubarwienia powinna być fretka – fretka biała czy fretka czarna, a może fioletowa? Takie pytania zadaje sobie niejedna osoba. To zależy, nie ubarwienie jest najważniejsze, lecz zdrowie, temperament i wygląd fretki. Jest to mały drapieżnik, który potrafi żyć w niewoli nawet do 15 lat. Aby tak stało się to fretkę należy odpowiednio pielęgnować, dbać o dietę, podawać wodę, sprzątać kuwetę, czasami wyprowadzić fretkę na spacer. Piękna jest fretka czarna, ruda i brązowa, urokliwe są białe i w standardowym ubarwieniu. Każdy fan fretek znajdzie swoje ulubione zwierzątko.

fretka biała
Fretka biała – źródło obrazka Wikipedia.orgCo jedzą fretki

Co jedzą fretki? Przyszły właściciel fretki musi sprawdzić jaka dieta jest odpowiednia dla tego drapieżnika. Fretka może jeść warzywa i owoce (zawsze oczyszczone dokładnie z nasion), jednak jako drapieżnik codziennie powinna dostawać zróżnicowane mięso, gotowane lub surowe. Nie wolno jej dawać wieprzowiny, serc, wątroby w dużych ilościach, wędlin, parówek, kiełbasek, wędzonych przysmaków dla psów, ponieważ zawierają one duże ilości soli oraz ryb słodkowodnych. Fretce nie wolno podawać cebuli, cytrusów oraz awokado. Kakao, alkohol i mleko to nie są używki dla fretki, mogą jej tylko zaszkodzić. Im bardziej urozmaicona dieta, tym lepiej dla fretki. Na pewno warto zadbać o zdrowe jedzenie, dużą ilość wody i nie podawać pokarmów z barwnikami, zbyt tłustych i słodkich. Fretce można podać jajka gotowane lub surowe, kurze oraz przepiórcze. Nie wolno fretce podawać oleju oraz cukru, jeśli chociaż raz spróbuje, to będzie chciała jeść je częściej. Bardzo szkodliwe dla fretek jest surowe, zepsute mięso.

fretka hodowla
Fretki do adopcji – źródło zdjęcia Wikipedia.orgFretki do adopcji – fretka hodowla

Jeśli kupować fretkę to tylko ze sprawdzonej hodowli, wysokiej jakości. Takie hodowle mają fretki do adopcji, które na pewno są zdrowe i zadbane, udzielą porad jak najlepiej opiekować się fretką. Warto zwrócić również uwagę, że dzika fretka jest trudna do udomowienia, dlatego o wiele lepiej zakupić oswojone, potrafiące korzystać z kuwety i klatki, zwierzątko. To drapieżnik, który wymaga towarzystwa i opieki. Sam w domu się nudzi i nie lubi być bez nikogo. Fretka to drapieżnik ale również słodki pupilek, miły zwierzak dla każdego, kto chce mieć znakomitego domowego “przyjaciela”.

Artykuł jest uzupełnieniem do artykułu fretka domowa – zapraszam do przeczytania. Powyższy artykuł powinien zapoznać Ciebie z tematem: fretka biała, co jedzą fretki, fretki do adopcji, fretka hodowla, dzika fretka, fretka czarna. Zapraszam do komentowania newsa oraz polecenia znajomym.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *