fila brasileiro

Fila Brasileiro hodowla, cena, adopcje, szczeniaki, oddam, charakter


Duży pies pochodzenia Brazylisjkiego. Doskonale nadaję się do pilnowania posesji oraz wypasania bydła. Jego historia jest bardzo długa. Rasa znana jest od ponad 400 lat. Psy mierzą do 70 centymetrów wysokości, a ważą nawet 55 kilogramów. Nie nadają się do życia w ciasnych mieszkaniach oraz ogólnie mieście. Cenią sobie przestrzeń, zatem należy im zapewnić budę w sporej posesji.

fila brasileiro hodowla
Fila brasileiro hodowla – zdjęcie ze strony Wikipedia.org

Co jest ciekawe to fakt, że Fila jest psem rodzinnym. Bardzo mocno przywiązuje się do swojego właściciela i bardzo nie lubi, gdy inne psy spoufalają się z nim. Fila to pies kochający małe dzieci oraz osoby starsze. Często w Brazylii starsze osoby kupują tego psa, ponieważ muszą mieszkać same i nie mają z kim spędzać czasu. Fila będzie psem agresywnym, ale tylko wtedy, gdy ktoś zaatakuje jego właściciela. W tresurze niezwykle posłuszny. Rozumie swojego właściciela i stara się robić wszystko, by był on z Fili dumny. Zwykle żyje około 14 lat.

pies rasy fila brasileiro
Pies rasy fila brasileiro – zdjęcie ze strony Wikipedia.org

Powyższy artykuł powinien zapoznać Ciebie z tematem: fila brasileiro cena, fila brasileiro sprzedam, pies fila brasileiro cena, fila brasileiro adopcje, fila brasileiro hodowla, fila brasileiro szczeniaki, pies rasy fila brasileiro, fila brasileiro oddam. Zapraszam do komentowania newsa oraz polecenia znajomym.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *