field spaniel

Field Spaniel charakter, cena, sprzedam, szczeniaki, hodowla


Pies z Wielkiej Brytanii. W Polsce nie jest popularny ze względu na brak punktu hodowli. Jeśli chcemy zakupić sobie szczeniaka, to musimy pojechać aż do Niemiec. Jest inteligentny oraz bystry. Szybko uczy się komend oraz wie, jak należy zachować się wśród dużej grupy ludzi. Jako pies obronny daje sobie radę, ale lepiej znosi rolę stróża. Doskonale nadaje się do polowania na małe domowe gryzonie. Jest uczciwy wobec swojego pana i lojalny.

field spaniel
Field spaniel – zdjęcie ze strony Wikipedia.org

Nie będzie uciekał z domu, a każde jedzenie przyjmie merdając ogonem. Szybko przywiązuje się do nowych domowników i uwielbia zabawę z dziećmi. Nie znosi małych pomieszczeń i mimo swoich rozmiarów oczekuje sporej budy i dużo miejsca, gdzie będzie się mógł wyszaleć. Prawdopodobnie rasa ta była bliska wyginięciu w latach 1850 – 1870, ale wierni tym psom właściciele postanowili postawić pieniądze na jego rozmnażanie. Obecnie rasa bardzo popularna w Anglii, Francji oraz Niemczech.

Powyższy artykuł powinien zapoznać Ciebie z tematem: field spaniel hodowla, field spaniel cena, field spaniel sprzedam, field spaniel szczeniaki. Zapraszam do komentowania newsa oraz polecenia znajomym.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *