małe rasowe psy

Psy rasowe małe, średnie, duże i miniaturki. Jakiego wybrać?


Wiele osób zastanawia się, jaka jest różnica między zwykłym psem a rasowym. Tak naprawdę różnice są znaczące, ponieważ psy rasowe, są hodowane w taki sposób, aby posiadać pewne konkretne cechy anatomiczne, związane nie tylko z budową ciała, ale i pewnym wzorcem zachowań czy też instynktu, który odgrywa ważną rolę u takiego zwierzaka. W ten sposób, psy w momencie, gdy osiągają swoją dojrzałość, mogą być w pełni wykorzystane w określonych sytuacjach.

średnie psy rasowe
Średnie psy rasowe – zdjęcie ze strony Pixabay.com

Od typowych psów rasowych, właściciel wie czego, może od nich wymagać i jaki jest wspólny mianownik łączący to wszystko w jedną całość. W wielu wypadkach takich mianownikiem jest po prostu określona cecha, która występuje u rasowych psów z pokolenia na pokolenie. Dla wielu właścicieli taka zasadnicza różnica jest bardzo ważna, dlatego tacy ludzie nigdy nie zdecydują się na przypadkowego psa ze schroniska. Pies z długim rodowodem jest też wiele wart, zwłaszcza że szczeniaki z takiego miotu, bardzo często są sprzedawane z dużym zyskiem.

W przypadku psów nierasowych nikt nie zdecyduje się na kupno szczeniaka i to kolejna różnica między tradycyjnym psem a rasowym. Psy z określonej hodowli posiadają instynkt, dzięki czemu doskonale sprawdzają się jako zwierzęta wykorzystywane przy polowaniach lub też w innych sytuacjach. Oczywiście psy rasowe, są zupełnie inaczej kontrolowane przez właściciela, przez co pies rasowy zawsze jest wyselekcjonowany, nie zachodzi tutaj selekcja naturalna jak w przypadku zwykłych psów. Zwierzęta rasowe, możemy wystawić na różnego rodzaju wystawach psów, dzięki czemu nasz pupil jest bardziej rozpoznawalny niż zwykły pies.

duże psy rasowe
Duże psy rasowe – zdjęcie ze strony Pixabay.com

Duże psy rasowe

Czy duże psy rasowe są trudne w hodowli, bardziej wymagające i czasochłonne? Takie pytania pojawiają się w sieci. Nie ma żadnej reguły. Różnica między małym a dużym nie jest duża. Mały i duży pies wymaga opieki, żywienia, spacerów, zabawy itd.

Małe rasowe psy

Wbrew pozorom małe rasowe psy różnią się od zwykłych, nierasowych. Są odpowiednio wychowywane. Niekiedy różnice są nawet w wyglądzie. Przecież rasowe muszą spełniać wszelkie normy. Rasowe są jednak droższe.

Średnie psy rasowe

Osoby, które poważnie myślą o hodowli psa nawet nie będą chcieli brać pod uwagę przygarnięcia psa ze schroniska. Dla nich średnie psy rasowe są wydają się lepszym wyborem, bo są ładniejsze, mają konkretne cechy charakteru. Są po prostu wartościowe.

Powyższy artykuł powinien zapoznać Ciebie z tematem: psy rasowe duże, duże psy rasowe, małe rasowe psy, psy rasowe małe, średnie psy rasowe, psy rasowe miniaturki. Zapraszam do komentowania newsa oraz polecenia znajomym.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *