dogue de bordeaux

Dogue de Bordeaux hodowla, cena, adopcja, szczeniaki, opis rasy


Zachowanie tego psa można doskonale opisać na przykładzie „Śliniaka” z serialu Rodzina Zastępcza. Śliniak to w rzeczywistości Dogue de Bordeaux. Jak wiadomo, jest to rasa idealna do życia w domu. Psy są niezwykle przywiązane do rodziny, uśmiechnięte, towarzyskie i skore do zabawy. Są oczywiście bardzo duże i kiedy zajdzie potrzeba – będą groźne. Doskonale rozumieją gdzie jest ich miejsce.

dogue de bordeaux szczeniaki
Dogue de bordeaux szczeniaki – zdjęcie ze strony Pixabay.com

Nie próbują na siłę stać się samcami alfa i niższa pozycja w hierarchii rodziny zupełnie im nie przeszkadza. Dogue niestety nie żyje dość długo. Średnia statystyczna długość życia to zaledwie 11 lat. Ma to związek z faktem, że rasa ta jest mało aktywna. Lubią dużo zjeść, ale mało się poruszać. Szybko tyją i kiedy staną się otyłe to bywają nie do zniesienia. Emocjonalnie podchodzą do życia rodzinnego. Ufają nawet nieznajomym, co może mieć poważne konsekwencje. Obecnie rasa ta jest uznawana za absolutnie unikalną w Polsce.

dogue de bordeaux reproduktor
Dogue de bordeaux reproduktor – zdjęcie ze strony Pixabay.com

Powyższy artykuł powinien zapoznać Ciebie z tematem: dogue de bordeaux cena, sprzedam szczenięta dogue de bordeaux, dogue de bordeaux sprzedam, dogue de bordeaux oddam, dogue de bordeaux szczeniaki, dogue de bordeaux adopcja, dogue de bordeaux hodowla, dogue de bordeaux reproduktor. Zapraszam do komentowania newsa oraz polecenia znajomym.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *