dog niemiecki

Dog Niemiecki charakter, cena, sprzedam, czarny, wzrost, hodowla


Dog Niemiecki jest psem przeznaczonym swego czasu tylko dla elity. Jeszcze 200 lat temu mały szczeniak kosztował tyle samo, ile dzisiaj warte jest nowe Audi prosto z salonu. Obecnie Dog Niemiecki spotykany jest w Polsce, Niemczech, Francji oraz Rosji. Jest psem potężnie zbudowanym. Ma do 80 centymetrów wysokości i potrafi ważyć nawet 40 kilogramów. Posiada doskonały węch oraz słuch.

dog niemiecki wzrost
Dog niemiecki wzrost – zdjęcie ze strony Pixabay.com

Charakteryzuje się tym, iż nie węszy po ziemi, ale podnosi nieco głowę do góry i w górnych warstwach powietrza potrafi wychwycić kierunek, w którym zmierza zwierzyna lub dzik. Przez blisko 150 lat wykorzystywany do polowań, choć z natury połownikiem nie jest. Przyzwyczajony do godnego traktowania i dobrego żywienia. Ceni sobie kontakt ze swoim właścicielem. Jest mu oddany, wierny. Pies ma w głowie poukładane, ale lubi grymasić. Żyje statystycznie do 14 lat, jednak znane są przypadki osobników, które dożywały nawet 22 lat. Obecnie rasa udomowiona.

dog niemiecki czarny
Dog niemiecki czarny – zdjęcie ze strony Pixabay.com

Powyższy artykuł powinien zapoznać Ciebie z tematem: dog niemiecki cena, dog niemiecki oddam, dog niemiecki szczeniak, dog niemiecki czarny, dog niemiecki charakter, dog niemiecki sprzedam, dog niemiecki hodowla, dog niemiecki wzrost. Zapraszam do komentowania newsa oraz polecenia znajomym.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *