doberman

Doberman hodowla, uszy, szczeniaki, cena, sprzedam, charakter


Jedna z tych ras, do której należy mieć odpowiednie podejście. Bardzo wielu właścicieli Dobermanów robi jeden podstawowy błąd – uczą psa agresji oraz bycia nieposłusznym wobec domowników. W rzeczywistości jest to jednak rasa całkiem spokojna, chętnie uczy się nowych komend oraz zachowań. Warto wiedzieć, że Dobermany swoją złą opinię zawdzięczają kłuskownikom, którzy zrobili z nich psów agresywnych.

doberman uszy
Doberman uszy – zdjęcie ze strony Pixabay.com

Bardzo lojalne wobec swojego właściciela i nieufne wobec znajomych. Tego psa nie da się w żaden sposób przekupić. Nie przyjmie jedzenia od nieznajomego a także nie będzie się z nim spoufalał. Jest agresywny, dlatego doskonale nadaje się na psa obronnego. Posiada wiele zdolności, dlatego nadaje się na polowania. Pies ten swego czasu pracował jako ratownik, jednak nie posiada on wielkiej inteligencji i szybko z tego pomysłu zrezygnowano. Doberman żyje średnio około 14-16 lat. Jest bardzo energiczny oraz pewny siebie. Samiec alfa w stadzie.

doberman charakter
Doberman charakter – zdjęcie ze strony Wikipedia.org

Powyższy artykuł powinien zapoznać Ciebie z tematem: doberman szczeniaki, doberman cena, doberman opinie, szczeniak doberman, doberman uszy, doberman hodowla, doberman charakter, doberman sprzedam. Zapraszam do komentowania newsa oraz polecenia znajomym.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *