dalmatyńczyk

Dalmatyńczyk charakter, sprzedam, szczeniaki, choroby, opis rasy


Dalmatyńczyki to psy znane pewnie każdemu. Charakteryzują się doskonałym węchem, jednak mogą mieć problemy ze słuchem. Historia tej rasy nie jest do końca znana człowiekowi, bowiem psy zostały niejako znalezione, opuszczone. Przez długi okres czasu znakomicie nadawały się do polowań, jednak z biegiem lat ludzie zaczęli je udomawiać. Dalmatyńczyk posiada charakterystyczne łatki na sierści i jest bardzo opiekuńczy. Z opinii treserów wynika, że ten pies potrafi się zaopiekować każdym rannym zwierzęciem.

dalmatyńczyk choroby
Dalmatyńczyk choroby – zdjęcie ze strony Flickr.com

Kolejną ciekawostką jest na pewno też fakt, że Dalmatyńczyk uwielbia zabawy na świeżym powietrzu, jednak nie sam, ale w towarzystwie domowników. Skoro mowa o domownikach, to pies ten potrafi dobrze bronić swojego terytorium, nie będąc przy tym zbyt agresywnym. Łatwo nawiązuje kontakt z właścicielem i jest mu niezwykle oddany. Lubi dzieci i dobre jedzenie. Jest to jedna z tych ras, które nienawidzą surowego mięsa, zatem nie powinno się mu podawać dziczyzny lub wołowiny.

dalmatyńczyk hodowla
Dalmatyńczyk hodowla – zdjęcie ze strony Wikipedia.org

Powyższy artykuł powinien zapoznać Ciebie z tematem: szczeniaki dalmatyńczyk, dalmatyńczyk charakter, dalmatyńczyk hodowla, dalmatyńczyk sprzedam, dalmatyńczyk szczeniaki, dalmatyńczyk szczeniak, dalmatyńczyk choroby, dalmatyńczyk opis rasy. Zapraszam do komentowania newsa oraz polecenia znajomym.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *