świnka morska gładkowłosa

Świnka morska gładkowłosa cena, hodowla, co jedzą?


Świnka morska jest ładnym i przyjaznym gryzoniem. Może być w jednym kolorze, a także w łatki, ciapki lub nawet paski. Najbardziej popularne ubarwienie to beż, brąz, biel lub mieszanka tych barw. Popularna jest świnka morska gładkowłosa. Jest to świnka rasy american, z gładkim futerkiem, które przylega do ciała, ma 17-18 mm długości. Włosy są gęste, jej nos jest okrągły. Ta najbardziej znana świnka w Europie pojawiła się w XVI wieku.Świnka morska gładkowłosa cena

Zazwyczaj taka świnka kosztuje około 100 złotych, bywają jednak różnice w obie strony czyli czasami można kupić świnkę morską za 60 złotych, nieraz trzeba wydać ponad 200 złotych. Zależnie od hodowli oraz miejsca zakupu. Lepiej kupić zadbaną świnkę morską z pewnego źródła niż wydać pieniądze na świnkę chorą i źle odżywianą.

świnki morskie gładkowłose
Świnki morskie gładkowłose – zdjęcie znalezione na Kobietawielepiej.pl

Świnka morska gładkowłosa hodowla

Świnki morskie gładkowłose są droższe, gdy kupuje się je w hodowli, jednak są bardzo dobrze pielęgnowane, badane i traktowane. Świnki morskie gładkowłose to popularny domowy gryzoń, z gładkim futerkiem, ostrymi ząbkami, apetytem na zabawy oraz pieszczoty.

Co jedzą świnki morskie

Świnka morska lubi wiele warzyw i owoców – można jej podawać marchewkę, jabłko, selera, gruszkę, paprykę, pomidora, ogórka i wiele innych warzyw oraz owoców. Owoce należy podawać umyte i suche, pokrojone na drobne kawałki. Banana i melona podaje się w małych ilościach, ponieważ te owoce mają w sobie duże ilości cukru co nie jest wskazane dla świnek morskich. Jest to gryzoń roślinożerny. Czasami podać mu można żółty lub biały ser, orzeszka, nasiona słonecznika lub dyni.Świnka morska to gryzoń mało wybredny, zadowala się owocami, wodą do picia, czasami trzeba podać jej witaminy w kroplach lub tabletkach ale tylko po konsultacji z weterynarzem. Można im podać siano, zioła lub suchą karmę – to powinna być podstawa diety świnek morskich. Świnkom można podać sałatę lodową, ale nie wolno im serwować sałaty masłowej, która może doprowadzić je nawet do zgonu.

co jedzą świnki morskie
Co jedzą świnki morskie – źródło zdjęcia YouTube

Dostęp do świeżej wody świnki powinny mieć przez całą dobę. Śwince trzeba “suplementować” witaminę C, bo niedobór tej witaminy oznacza szkorbut, złamania, złe gojenie się ran, częste krwawienia. Im lepiej i racjonalniej odżywiać będziemy naszą świnkę morską, tym lepiej będzie się czuła i dłużej żyła.

Powyższy artykuł powinien zapoznać Ciebie z tematem: świnka morska gładkowłosa cena, świnka morska gładkowłosa hodowla, świnki morskie gładkowłose, co jedzą świnki morskie. Zapraszam do komentowania newsa oraz polecenia znajomym.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *