cane corso

Cane Corso hodowla, cena, sprzedam, opinie, szczeniak, opis rasy


Ceniona rasa ze względu na swoją inteligencję. Pies ten bardzo przyzwyczaja się do rodziny w której mieszka. Jest nieprzekupny i nieufny wobec obcych. Doskonały pies obronny. Treserzy opisujący tą rasę często przypominają autentyczną historię, która miała miejsce na Sycylii, gdzie Cane Carso zajmował się pilnowaniem plantacji oliwek. Oliwki te były bardzo drogie, a złodziei nie brakowało. Cane Carso zajmował się ich pilnowaniem i mimo, że przez dwa dni nie jadł praktycznie nic okazał się nieprzekupny wobec złodziei.

cane corso hodowla
Cane corso hodowla – zdjęcie ze strony Wikipedia.org

Rasa ta charakteryzuje się ciemnym umaszczeniem sierści. Psy są niezwykle bystre. Doskonale znają się na ludziach i wiedzą komu mogą zaufać, a komu nie. Nie zaleca się trzymania ich w domu. Cenią sobie wolność oraz warunki życia na wsiach. Niechętnie komunikują się z innymi psami, zatem posiadając już zwierzaka innej rasy nie zaleca się kupowania Cane Carso. Żyją średnio do 12-13 lat i przez większość tego czasu pozostają w dobrej formie fizycznej i psychicznej.

cane corso opis rasy
Cane corso opis rasy – zdjęcie ze strony Wikipedia.org

Powyższy artykuł powinien zapoznać Ciebie z tematem: cane corso cena, cane corso sprzedam, rasa psa cane corso, rasa cane corso, cane corso szczeniak, cane corso hodowla, cane corso opinie, cane corso opis rasy. Zapraszam do komentowania newsa oraz polecenia znajomym.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *