border collie

Border Collie opis rasy, szczeniak, cena opinie, adopcja, hodowla


Border Collie pochodzi z terenów Wielkiej Brytanii. Mimo, iż sam piesek z wyglądu przypomina bardziej mieszańca, to jednak posiada bardzo ciekawą charakterystykę. Doskonale odnajduje się w roli psa pasterskiego i uwielbia długie godziny polowań. Jako, iż Szkocja oraz Anglia słyną z tego, że posiadają wiele obszarów idealnych do polowań, to psy tej rasy mają tam całkiem ciekawe życie. W Polsce ta rasa jest również spotykana, bowiem nasz kraj także słynie ze znakomitych terenów do polowań.

border collie info
Border collie info – zdjęcie ze strony Pixabay.com

Pomagał i pomaga przy paszeniu i przeganianiu owiec. Przyjmuje wtedy charakterystyczną pozę – ze spuszczoną głową obserwuje owce, a kiedy one nie chcą wykonywać jego rozkazów (charakterystyczne poszczekiwanie), to natychmiast zaczyna merdać ogonem i przyjmować posturę szpica. Doskonale nadaje się także do domu. Nie przeszkadzają mu ciasne mieszkania oraz małe podwórka. Ze względu na swoją aktywność lubi także dobrze zjeść. Ceni sobie dziczyznę oraz mięso z baranów. Do 10. roku życia jego organizm pracuje na najwyższych obrotach, zaś potem zwalnia przemiana materii i piesek może lekko utyć.

border collie opis rasy
Border collie opis rasy – zdjęcie ze strony Wikipedia.org

Powyższy artykuł powinien zapoznać Ciebie z tematem: border collie hodowla, border collie szczeniak, border collie cena, border collie hodowla cena, border collie info, border collie opis rasy, border collie opinie, border collie adopcja. Zapraszam do komentowania newsa oraz polecenia znajomym.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *