bolończyk

Bolończyk hodowla, cena, oddam, szczeniak, charakter, opis rasy


Włoski piesek, którego pokochali bogaci magnaci. Jest psem o jasnej sierści, gęstej oraz grubej. Ma znakomite poczucie humoru. Pies jest spokojny i opanowany. Z wyglądu bardzo ładny i dlatego pokochały go bogate damy z dobrych domów. Bolończyk nie jest psem trudnym w tresurze, ale też nie nadaje się do zamieszkania z innymi pupilami. Ma silny charakter, ale wykazuje też pewne dziwne zachowania znane u Pudelków.

 

bolończyk opis rasy
Bolończyk opis rasy – zdjęcie ze strony Pixabay.com

Potrafi grymasić jeśli dostanie do zjedzenia coś, czego absolutnie nie lubi dlatego należy pamiętać o odpowiednim żywieniu bolończyka. Miesięczny koszt utrzymania tego psa zamyka się w kwocie 200 złotych. Może mieszkać zarówno w sporym domu, jak także mniejszym mieszkaniu. Uwielbia spędzać czas na świeżym powietrzu, ale bywają takie dni kiedy pies jest marudny i rozleniwiony. Potrzebuje średnią ilość ruchu. Godzinny spacer dziennie w zupełności mu wystarczy. Ceni sobie kontakt z właścicielem i żyje nawet 18 lat.

bolończyk charakter
Bolończyk charakter – zdjęcie ze strony Wikipedia.org

Powyższy artykuł powinien zapoznać Ciebie z tematem: bolończyk hodowla, bolończyk cena, rasa psa bolończyk, rasa bolończyk, bolończyk charakter, bolończyk oddam, bolończyk szczeniak, bolończyk opis rasy. Zapraszam do komentowania newsa oraz polecenia znajomym.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *