Bojownik syjamski

Bojownik Syjamski – ciekawostki


Bojownik syjamski, jak sama nazwa wskazuje jest gatunkiem niezwykle agresywnym. Z tego powodu używany jest do organizowanych walk ryb.Akwarystyka określa go także jako bojownika wspaniałego, ze względu na ubarwienie. Dlaczego? Bojownik jest zazwyczaj ubarwiony w kolorze brunatnym, jednak zdarza się, że jego płetwy posiadają inną barwę. Samice są nieco mniejsze i nie mają takich, jak samce welonowatych płetw. Są bardzo agresywne, gdy walczą o swoje terytorium lub o partnerkę. Właśnie z tego powodu, samce powinny być hodowane pojedynczo.

Bojownik syjamski
Bojownik syjamski – zdjęcie ze strony Akwariumdomowe.pl

Dla towarzystwa można zapewnić mu kilka samic. Trzeba jednak przyznać, że jeśli bardzo chcielibyśmy założyć akwarium wielogatunkowe, to bojowniki niezbyt się nadają, chyba że zapewnimy im towarzystwo większych gatunków. Są bardzo wrażliwe na temperaturę wody, która powinna wynosić między dwadzieścia pięć, a dwadzieścia dziewięć stopni. Nigdy nie może być ona mniejsza, ponieważ może to spowodować złe samopoczucie ryby, a nawet choroby. Akwarystyka twierdzi, że są bardzo wymagające, jeśli chodzi o karmienie i tarło.

Powyższy artykuł powinien zapoznać Ciebie z tematem: bojownik syjamski, bojownik syjamski hodowla, bojownik syjamski cena, bojownik syjamski samica, bojownik syjamski z innymi rybami, bojownik syjamski rozmnażanie, bojownik syjamski choroby. Zapraszam do komentowania newsa oraz polecenia znajomym.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *