Bocja Pręgowana

Bocja Pręgowana – odżywianie


Rybka, która zachwyca ubarwieniem, kształtem ciała i spokojnym usposobieniem, to zdecydowanie bocja pręgowana. Akwarystyka przedstawia ją jako doskonały sposób na walkę z dokuczliwym problemem ślimaków w naszym akwarium. Są to niewielki rybki, które nie przekraczają długością ciała dziesięciu centymetrów. Należą do rodziny piskorzowatych. Naturalnie, zamieszkują wody Indii. Jeśli chodzi o ich ubarwienie, to są one w pręgi w różnych kolorach, od jasnego brązu, po żółty, szary i czarny.

Bocja Pręgowana
Bocja Pręgowana – zdjęcie ze strony Superakwarium.pl

Ich cechą charakterystyczną jest kolec boczny, który może powodować problemy, gdy chcemy wyjąć rybkę z akwarium. Akwarystyka mówi, że nie są to rybki wymagające, jeśli chodzi o odżywianie. Tolerują wszelkie rodzaje pokarmów żywe i suche, ale najchętniej zjadają ślimaki osiedlające się w naszym akwarium. Co z warunkami panującymi w akwarium? Temperatura powinna wynosić między dwudziestoma dwoma, a dwudziestoma siedmioma stopniami. Akwarium powinno posiadać wiele roślinek i sztucznych kryjówek, ponieważ bocje uwielbiają chować się przy dnie.

Powyższy artykuł powinien zapoznać Ciebie z tematem: bocja pręgowana, bocja, ryba bocja, bocja rodzaje, bocja cena, rybka bocja, ryby akwariowe bocja, bocja ryba. Zapraszam do komentowania newsa oraz polecenia znajomym.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *