berneński pies pasterski

Berneński Pies Pasterski opis rasy, szczeniak, opinie, hodowla, waga


Rasa, która wymaga sporej opieki, bowiem psy należy szczotkować do 3 razy dziennie. Berneński pies pasterski jest popularny, choć w swojej historii miewał już momenty, kiedy mógł całkowicie wyginąć. Rasa jest popularna w Polsce, Niemczech, Szwajcarii oraz oczywiście Stanach Zjednoczonych. Doskonale radzi sobie na pastwiskach oraz łąkach, gdzie pilnuje stada owiec oraz baranów. Jest odpowiedzialny oraz zna swoje miejsce w szeregu.

berneński pies pasterski waga
Berneński pies pasterski waga – zdjęcie ze strony Pixabay.com

Niektórzy uważają, że jest trudny w tresurze oraz mało aktywny podczas nauki, jednak to wszystko zależy od podejścia właściciela do tego psa. Uwielbia zabawy na świeżym powietrzu, kocha ruch oraz dzieci. Jest doskonałym psem do pilnowania posesji oraz większych terenów. Co ciekawe to fakt, że jego wyżywienie może pochłonąć nawet 200 złotych miesięcznie. Pies ma wysublimowane kubki smakowe i uwielbia dobre jedzenie. Ceni sobie dziczyznę, a do suchej karmy podchodzi nieco lekceważąco. Żyje średnio do 7 lat. Uwielbia pracę oraz jest posłuszny.

berneński pies pasterski opis
Berneński pies pasterski opis – zdjęcie ze strony Pixabay.com

Powyższy artykuł powinien zapoznać Ciebie z tematem: berneński pies pasterski cena, berneński pies pasterski waga, berneński pies pasterski opis, berneński pies pasterski opis rasy, berneński pies pasterski długość życia, berneński pies pasterski szczeniak, berneński pies pasterski opinie, hodowla berneński pies pasterski. Zapraszam do komentowania newsa oraz polecenia znajomym.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *