basset hound

Basset Hound charakter, szczeniaki, cena, opis rasy i poradnik


Basset hound to pies o smutnym wyrazie pyska, choć w rzeczywistości jest bardzo pogodny, energiczny i pełen życia. Basset ma bardzo długie uszy, krótkie nogi, długi tułów. Umaszczenie trójbarwne – biało-rudawo-czarne. Inteligentny, wierny i sympatyczny. Żyje maksymalnie 15 lat, a w okresie od 2 do 12 roku życia trzyma wagę na poziomie 30 kilogramów. Z daleka wydaje się, że ten basset jest otyły lub nawet gruby, ale w rzeczywistości tak nie jest, bowiem posiada on niezwykle rozbudowane mięśnie.

hodowla basset hound
Basset hound cena– zdjęcie ze strony Pixabay.com

Treserzy są zdania, że tego psa można nauczyć dosłownie wszystkiego. Doskonale odnajduje się jako pies pasterski, do polowań a nawet jako zwierzę obronne. Nie lubi zbytnio mieszkań, bardziej ceni sobie większe powierzchnie jak chociażby podwórka czy domy wielopiętrowe. Lubi dobrze zjeść, ale jest energiczny, zatem spala wszystkie zbędne kalorie. W wieku 12 lat lub więcej następuje u niego przyrost tkanki tłuszczowej i to z reguły przyspiesza procesy starzenia. Psa należy traktować jak przyjaciela.

basset hound charakter
Basset hound charakter – zdjęcie ze strony Wikipedia.org

Powyższy artykuł powinien zapoznać Ciebie z tematem: basset cena, basset szczeniak, basset hound cena, basset hound charakter, basset charakter, szczeniaki basset, hodowla basset hound, rasa basset. Zapraszam do komentowania newsa oraz polecenia znajomym.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *