papużki nierozłączki

Bardzo towarzyskie ptaki


Goszczą w bardzo wielu domach. Papużki nierozłączki są naprawdę towarzyskimi ptakami. Żyją one w stadach. Samiec i samica zawierają monogamiczne związki. Stąd właśnie nazwa tego gatunku ptaków. Jeśli para zostanie dobrana raz to wówczas zachowuje trwały związek. Jeśli chodzi o samców to wykazują oni zachowania terytorialne. Szczególnie obserwowane w hodowli samice.

papużki nierozłączki
Papużki nierozłączki – zdjęcie ze strony Youtube.com

Niektóre gatunki tych papug, które żyją w warunkach naturalnych zakładają gniazda. Mieszczą się one zazwyczaj w dziuplach drzew. Gniazda te wykładane są przez nie gałązkami, korą, trawą oraz liśćmi. Jeśli chodzi o możliwości rozrodcze tego gatunku papug to samica składa od czterech do sześciu jaj. Jaja te wysiadywane są do 24 dni. Samiec zazwyczaj pomaga jej w wysiadywaniu. Jednak oczywiście nie to jest jego głównym zadaniem. Przede wszystkim powinien on bronić terytorium. Osoby, które chciałyby mieć w domu takie papużki powinny zdawać sobie sprawę z tego, że są to ptaki bardzo aktywne i głośne. Wydają one bardzo donośne oraz piskliwe głowy.

Papużki nierozłączki fischera

Papużki nierozłączki Fischera pochodzą z Tanzanii. To piękne i efektowne ptaki, które chętnie są nabywane. W niewoli żyją do 16 lat, nie sprawiają kłopotu właścicielom, rzadko chorują.

Papużki nierozłączki sprzedam oddam

Czasami ludzie oddają papużki nierozłączki. Staje się tak wtedy, gdy ktoś odkrywa alergię na te ptaki, musi wyjechać lub potrzebuje znaleźć nowy dom dla własnego ptaka albo ptaków. Nieraz papużki są sprzedawane, nieraz są oddawane.

Papużki nierozłączki czarnogłowe

Papużki nierozłączki czarnogłowe to efektowne i eleganckie ptaki. Ich cena wynosi 300-400 złotych. Bez takich papug trudno wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie, one śpiewem ucieszą cały dom.

Powyższy artykuł powinien zapoznać Ciebie z tematem: papużki nierozłączki co jedzą, papuga nierozłączka ile żyje, papużki nierozłączki samiec czy samica, papużki nierozłączki fischera, papużki nierozłączki sprzedam oddam, papużki nierozłączki czarnogłowe. Zapraszam do komentowania newsa oraz polecenia znajomym

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *