appenzeller

Appenzeller hodowla, sprzedam, cena, opinie, porady, szczeniaki


Appenzeller to Szwajcarski pies pasterski, który charakteryzuje się doskonałym podejściem do swoich obowiązków. Jego miejsce jest na pastwisku, ale dzięki swojej masie (do 30 kilogramów) radzi sobie także w zadaniach siłowych. Może z powodzeniem ciągnąć sanie oraz bronić dużego obszaru, na którym zwykle znajdują się stada baranów oraz krów. Mimo, że jest psem pasterskim, to doskonale radzi sobie też w domu. Może z powodzeniem bronić terytorium i wywiązuje się z tego zadania naprawdę bardzo dobrze.

appenzeller cena
Appenzeller cena – zdjęcie ze strony Wikipedia.org

Nie jest agresywny, a jego podejście do dzieci sprawia, że rasa ta jest szanowana i uwielbiana. Pies jak wiadomo może ważyć do 30 kilogramów, zatem potrzebuje odpowiedniego żywienia. Appenzeller nie jest wybredny i nie pogardzi nawet suchą karmą. Uwielbia jadać makaron, mięso w każdej formie, a także warzywa. Jest bardzo „pojemny” jeśli chodzi o naukę i treser będzie w stanie nauczyć go wielu ciekawych rzeczy. Żyje do 15 lat i przez całe swoje życie jest niezwykle aktywny. Lojalny, oddany i wierny.

appenzeller hodowla
Appenzeller hodowla – zdjęcie ze strony Wikipedia.org

Powyższy artykuł powinien zapoznać Ciebie z tematem: appenzeller cena, appenzeller hodowla, appenzeller szczeniaki, appenzeller sprzedam, hodowla appenzeller, appenzeller opinie. Zapraszam do komentowania newsa oraz polecenia znajomym.

Brak tagów.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *