akita inu

Akita Inu charakter, rasa, cena, informacje, porady, hodowla


Akita Inu to wspaniała Azjatycka rasa, która doczekała się nawet kilku filmów. Jeśli oglądaliście kiedykolwiek film „Mój przyjaciel Hachiko”, to pewnie rozumiecie, dlaczego jest to rasa tak pożądana. Psy są skomplikowane w tresurze i często sprawiają kłopoty wychowawcze. Nie są skłonne do aportowania i w zasadzie samowystarczalne. Właściciel musi sobie zasłużyć na jego oddanie oraz wierność. Psy są w zasadzie lojalne, ale mogą takie nie być zwłaszcza przez pierwsze 6-8 miesięcy tresury. Są szlachetne i bardzo konsekwentne.

Akita hodowla – zdjęcie ze strony Wikipedia.org

Właściciel musi nauczyć się tresury, ponieważ zupełnie inaczej szkoli się Akitę, a inaczej Bulteriera. Jest to pies dominujący w stosunku do innych (zwłaszcza nieznajomych) psów tej samej płci. Swego terytorium będzie bronił przed intruzami, a w razie realnego zagrożenia stanie w obronie właściciela. Większość ludzi uważa, że jest to absolutnie najwspanialsza rasa na świecie. Koszt jego utrzymania jest dosyć spory, ale zwraca się to w postaci doskonałego zachowania Akity.

akita charakter
Akita charakter – zdjęcie ze strony Wikipedia.org

Powyższy artykuł powinien zapoznać Ciebie z tematem: akita inu cena, akita cena, pies rasy akita, rasa akita, rasa psa akita, akita charakter, akita rasa, akita hodowla. Zapraszam do komentowania newsa oraz polecenia znajomym.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *